Від моменту, коли у людини стався інсульт до введення тромболітика (препарат, який розчиняє невеликий тромб у судинах мозку) минуло 1,5 год. За цей час лікарі швидкої зв’язалися з ХКЛ ЗТ № 1 та доправили пацієнта до лікарні. Там профільний медперсонал ще під час обстеження почав вводити пацієнту тромболітик. Наразі, кілька днів потому, комп’ютерна томографія не виявляє жодних патологій мозоку, людина почувається добре і невдовзі залишить лікарню здоровою.

Як зазначає завідуючий першим неврологічним відділенням судинної патології мозку Володимир Лебединець, страховка залізничників покриває вартість процедури, тож якщо виникла підозра на інсульт, необхідно негайно викликати швидку та їхати до ХКЛ ЗТ № 1, адже кожна хвилина є вирішальною: повністю відновити функції мозку та врятувати людині життя можна не пізніше ніж за 4,5 год після інсульту.

Щороку в Україні стається понад 111 тис. нових випадків інсульту. Це — друге за поширеністю  захворювання, на яке припадає приблизно 17 % смертей українців.