У Парламенті зареєстрований законопроект про скасування оподаткування земель залізничного транспорту

11 січня 2020, 12:58

Верховна Рада України може розглянути питання скасування оподаткування земель залізничного транспорту платою за землю. Відповідний законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду особливостей оподаткування платою за землю» за № 2566-1 вже зареєстрований у Парламенті.

Так, новою редакцією статті Податкового кодексу № 284 пропонується скасувати стягнення податку на землі залізничного транспорту.

Нагадаємо, що з 1 січня 2019 р. із п. 284.4 ст. 284 Податкового кодексу України було виключено слова «надані для залізниць в межах смуг відведення», залізнична галузь повністю була позбавлена пільги зі сплати земельного податку в розмірі 25 % нарахованого податку. Це призвело до того, що за підсумками 2019 р. Укрзалізниця сплатить 4,2 млрд грн податку на землю, що у 3,5 раза більше сплаченої суми за 2018 р.

«Слід зазначити, що в розвинених європейських країнах, таких як Німеччина, Франція, Великобританія, Іспанія, Польща, Литва, Латвія тощо, землі залізничного транспорту звільнені від оподаткування платою за землю. Такої ж практики дотримуються і в країнах колишнього СНГ: Казахстані, Білорусі та ін. У такий спосіб створюються привабливі умови для розвитку інфраструктури країни, а відповідно, для економічного зростання. Водночас Укрзалізниця, навпаки, окрім сплати земельного податку, витрачає додаткові кошти на утримання земель у належному стані, ремонт земляного полотна та його споруд, утримання захисних лісонасаджень тощо», — наголосив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?