У першому кварталі 2020 р. Львівська залізниця отримала лише 6,1 % компенсації за пільгові перевезення у приміських поїздах

19 травня 2020, 16:30

Упродовж першого кварталу 2020 р. поїздами регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні Західного регіону скористалося 1 млн 218 тис. пасажирів пільгових категорій. Сума коштів, спрямованих залізницею на забезпечення цієї послуги за звітний період становить 30 млн 694 тис. грн. Втім, органи виконавчої влади у семи областях, які об’єднує регіональна філія «Львівська залізниця», компенсували лише 1 млн 895 тис. грн, що становить приблизно 6,1 % від фактично витраченої суми коштів.

У приміському сполученні на Львівщині з початку року магістраль надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій на суму 13 млн 996 тис. грн. У першому кварталі 2020 р. було компенсовано лише 643 тис. 500 грн, що становить приблизно 4,6 % від фактичної суми.

За підсумками січня—березня цього року в Рівненській дирекції залізничних перевезень (Волинська та Рівненська обл.) Львівській магістралі компенсовано за перевезення пільговиків заледве 678 тис. грн. Це приблизно 11,2 % від фактичної суми витрат магістралі за ці послуги, що становить понад 6 млн грн. На Тернопільщині за звітний період компенсовано приблизно 334 тис. грн, що становить 5,3 % від фактичних витрат (майже 6,3 млн грн). Приблизно 1,4 млн грн у 2020 р. залізниця витратила на забезпечення пільгових приміських перевезень у Закарпатті. При цьому за звітний період отримала лише 165 тис. грн компенсації (12 %).

В Івано-Франківській дирекції залізничних перевезень (Чернівецька та Івано-Франківська обл.), де магістраль у першому кварталі цього року сумарно надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій на понад 3 млн грн, компенсували лише майже 2,5 % (74,5 тис. грн).

Регіональна філія «Львівська залізниця» продовжує діалог із органами виконавчої влади в областях Західного регіону для налагодження конструктивної співпраці у цьому аспекті, адже відсутність належних компенсаційних виплат за перевезення пасажирів пільгових категорій ускладнює фінансову та матеріально-технічну ситуацію в господарстві приміських пасажирських перевезень магістралі та суттєво обмежує можливості для стабільного і повноцінного забезпечення цієї важливої соціальної послуги.

Довідка

Упродовж минулого року приміськими поїздами регіональної філії «Львівська залізниця» загалом подорожувало 12 млн 944 тис. пасажирів. Із них правом пільгового проїзду скористалося 5 млн 778 тис. осіб, що на 771,3 тис. пільговиків більше, ніж у 2018 р.

У 2019-му регіональна філія «Львівська залізниця» надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій у приміських поїздах на загальну суму 124 млн 862 тис. грн. Але сума компенсацій за забезпечення перевезень пільговиків за підсумками минулого року становить 15 млн 778 тис. грн, або 12,6 % від фактичних витрат магістралі.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?