За шість місяців 2018 р. працівники воєнізованої охорони Придніпровської залізниці попередила 340 крадіжок майна та вантажів на суму понад 2 млн 136,5 тис. грн. За підозрою в скоєнні цих злочинів було затримано 240 осіб (для порівняння: у першому півріччі 2017 р. — 242 випадки на суму понад 865,6 тис. грн та 215 осіб відповідно).

Левову частку попереджених воєнізованою охороною злочинів (42 %) становлять спроби розкрадання вантажів — 142 випадки на суму понад 730,2 тис. грн (торік за аналогічний період — 99 випадки на суму більше 422,6 тис. грн).

Цього року зловмисників найбільше цікавлять такі вантажі, як вугілля (45 % попереджених спроб), брухт (25 %); метал та вироби з металу (23 %). А найбільш криміногенними дільницями є П’ятихатки-Стикова—Ерастівка—Верхівцеве (майже 31 % загальної кількості повідомлень про втручання сторонніх осіб у рух поїздів) та Іларіонове—Синельникове І—Івківка (понад 19 %).

Щоб зупинити злодіїв, стрільці воєнізованої охорони за шість місяців цього року 43 рази застосовували вогнепальну зброю. Попереджувальні постріли найчастіше лунали на станції Ерастівка, перегонах П’ятихатки—Ерастівка, П’ятихатки-Стикова—П’ятихатки та Вільногірськ—Верхівцеве.

Для попередження розкрадань вантажів, забезпечення схоронності залізничної інфраструктури та іншого майна залізниці воєнізована охорона магістралі здійснює негласне супроводження вантажів, патрулювання найкриміногенніших дільниць і станцій, встановлює засідки та виставляє пікети, оперативно реагує на всі повідомлення про несанкціоноване втручання сторонніх осіб у рух поїздів.

Спільно з працівниками поліції в першому півріччі було здійснено 55 перевірок пунктів приймання брухту для виявлення тут вантажів зі слідами маркування, деталей верхньої будови колії, рухомого складу, засобів сигналізації, зв’язку та електропостачання. На шести знайшли та вилучили деталі верхньої будови колії й рухомого складу.

Окрім того, за цей період під час проведення оперативно-профілактичних заходів за порушення Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, зокрема ходіння коліями в невизначених місцях та незаконний проїзд у вантажному потязі, працівники воєнізованої охорони затримали 656 осіб. Усіх порушників оштрафовано.