Старт нового проекту оголосили в Одесі 28 травня 2019 р. керівники залізниць України, Білорусі, Литви та компаній Containerships та Intermodal Container Service. Вони підписали Угоду щодо організації перевезень контейнерів у складі контейнерного поїзда Containerships train у сполученні Литва—Білорусь—Україна та зворотно. У заході взяв участь голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Перевізники та оператори визначили базовий маршрут поїзда: Клайпеда/Драугісте—Кяна—Словечно—Бровари/Одеса-Порт і зворотно. У його складі транспортуватимуться великотоннажні контейнери. Від станції формування до станції відправлення поїзд курсуватиме без переробки.

Поїзди курсуватимуть щотижня в обох напрямках (пара поїздів) у сполученні Клайпеда—Київ/Одеса та зворотно. На першому етапі контейнерний поїзд курсуватиме призначенням на станцію Бровари.

За словами Євгена Кравцова, перевезення вантажів у контейнерах у складі регулярних контейнерних поїздів має низку переваг. Це суттєво здешевлює вартість перевезень, дає змогу скоротити термін доставки, зменшує експлуатаційні витрати.

Containerships train  це  21-й контейнерний поїзд, що курсуватиме територією України, і 18-й, що здійснюватиме перевезення на регулярній основі», — зазначив Євген Кравцов.

Учасники проекту погодили технологію організації контейнерного поїзда Containerships train, обговорили тарифні умови на перевезення контейнерів у складі контейнерного поїзда Containerships train та визначили зобов’язання операторів поїзда: ТОВ «Containerships», ЗАТ «Intermodal Container Service».

Як повідомлялося раніше, цього року Укрзалізниця вже запустила три нові контейнерні поїзди, два з яких — міжнародні. Обсяги перевезень вантажів у складі контейнерних поїздів за чотири місяці 2019 р. зросли на 70 %. Зокрема, перевезено 44,3 тис. ДФЕ, що становить 36 % від загального обсягу контейнерів, перевезених територією України.