Укрзалізниця дійшла компромісу у переговорах з галузевими профспілками

14 листопада 2019, 15:35

Менеджмент АТ «Укрзалізниця» у четвер, 14 листопада, провів переговори з профспілками залізничників, за підсумком яких сторони дійшли згоди щодо низки питань.

Керівництво компанії запевнило делегатів профспілок в тому, що інформація про скорочення 120 тис. працівників не відповідає дійсності.

Крім того, під час зустрічі у Офісі президента України було досягнуто домовленості між Офісом, Кабінетом Міністрів України, Укрзалізницею та профспілками створити робочу групу для опрацювання питань чисельності персоналу. До неї увійдуть представники профспілок, Укрзалізниці, Міністерства фінансів, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства інфраструктури.

Сторони також обговорили питання виплати так званої 13-ї зарплати за підсумками 2018 р.

«Проблема в тому, що Укрзалізниця, як юридична особа, за результатами 2018 р. не виконала плановий показник із чистого прибутку, який є обов’язковою умовою для виплати річної винагороди. Однак з метою підтримки працівників за результатами переговорів фінансовій службі доручено віднайти кошти на виплату річної винагороди вже в грудні. Відповідне рішення правління буде ухвалене найближчим часом», — сказав член правління компанії Желько Марчек.

Він також повідомив, що за останні три роки Укрзалізниця постійно знаходить можливості для підвищення заробітної плати своїм працівникам. Так, середня заробітна плата у компанії за останні три роки збільшилася у 2,2 раза, або на 120 %. У вересні 2019 р. середня заробітна плата у залізничній галузі становила 12 435 грн.

Крім того, керівництво Укрзалізниці поділяє позицію профспілок щодо необхідності скасування податку на землю для об’єктів залізничного транспорту. Тільки за січень—вересень 2019 р. Укрзалізниця сплатила 2,8 млрд грн податку на землю, а за весь рік сплатить 4,2 млрд грн, що у 3,3 раза більше, ніж у 2018 р.

За словами Желько Марчека, учасники зустрічі також домовилися про спільне напрацювання змін у закон «Про залізничний транспорт», для чого буде створена відповідна робоча група, яка співпрацюватиме з профільним комітетом Верховної Ради.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?