Укрзалізниця ініціює автоматичну індексацію та зближення класів тарифів на перевезення вантажів, – Євген Кравцов

09 жовтня 2019, 13:24

Укрзалізниця обговорює з Мінінфраструктури України дві ключові ініціативи: зближення тарифних класів на вантажоперевезення та автоматичну індексацію тарифів у вантажному секторі. Про це в інтерв’ю «Бізнес Цензор» повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 За словами голови правління, такого великого розриву між класами вантажів немає в інших країнах. «Такої системи, як в Україні, немає ніде у світі, крім деяких країн СНД, в яких ще залишився спадок радянського періоду. Наприклад, між позакласними вантажами типу щебеню та металобрухту різниця у кілька разів. У всьому світі тариф залежить від роду вантажу», — зауважив Євген Кравцов.

В Україні наразі до базових тарифів застосовуються 14 коефіцієнтів, а на перевезення порожніх вагонів тариф розподіляється на три класи — залежить від вантажу, який вивантажено, хоча витрати перевізника однакові, тому є необхідність застосування єдиного тарифу.

«Наш підхід — у підсумку ми хочемо зрівняти класи. Єдине питання — зрівняємо тарифні класи в один чи кільки етапів. Це буде публічний процес», — розповів Євген Кравцов.

Також Укрзалізниця ініціює запровадження автоматичної індексації тарифів — корегування на індекс цін виробників промислової продукції, яку споживає галузь. Відставання між темпами індексації тарифів і ростом цін на продукцію ставить Укрзалізницю у неконкурентні умови. «Три роки поспіль, щоразу при підвищенні тарифів, звучать заяви про те, що «бізнес зупиниться». За підсумками наступного кварталу після індексації тарифу ми спостерігаємо багатомільйонні доходи, прибутки у вигляді дивідендів», — зазначив Євген Кравцов.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?