Укрзалізниця має намір у 2020 році придбати ще 40 локомотивів виробництва General Electric, — Євген Кравцов

30 грудня 2019, 14:01

Укрзалізниця, Міністерство інфраструктури України та компанія Wabtec (GE Transportation) 30 грудня підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає посилення спільної роботи для укладення договорів щодо поставки у 2020 р. 40 нових локомотивів серії TE33AC, вироблених корпорацією General Electric, та надання послуг з технічного обслуговування для 70 таких локомотивів. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«Після поставки всіх 30 локомотивів TE33AC першого замовлення у березні 2019 р. ми вели перемовини про форму та вартість сервісного обслуговування цих локомотивів. Слід зазначити, що з приходом нового міністра інфраструктури ці перемовини активізувались і зараз ми вийшли на фінальну стадію, коли ми розуміємо, який сервіс хочемо отримати, й маємо розуміння щодо комерційних умов цього сервісу», — сказав він.

Євген Кравцов підкреслив, що головним питанням поставки нової партії локомотивів General Electric є їхня вартість та умови фінансування.

«Наші колеги з General Electric разом із фінансовими партнерами представили нам достатньо привабливі умови. Зараз ми знаходимося на фінальній стадії погодження цих умов і почнемо після цього підготовку проєктної документації. Також ведемо перемовини з виробником про розширення локалізації виробництва в Україні», — резюмував очільник Укрзалізниці.

Нагадаємо, 23 лютого 2018 р. було підписано договір постачання тепловозів між АТ «Укрексімбанк» та GE та договір фінансового лізингу між ПАТ «Укрзалізниця» і АТ «Укрексімбанк» щодо 30 тепловозів виробництва GE.

Останні п’ять із 30 поставлених в Україну тепловозів після доукомплектування 22 березня 2019 р. вирушили з Крюківського вагонобудівного заводу до депо Укрзалізниці. На першому етапі стратегічного співробітництва General Electric вперше була здійснена локалізація в Україні залізничної тяги — рівень локалізації становив приблизно 10 %. ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» організувало і забезпечило процес дооснащення тепловозів обладнанням відповідно до технологій та конструкторської документації виробника.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?