Укрзалізниця надасть Нацполіції документи у «справі бориспільського експреса» навіть без ухвали суду, як того вимагає законодавство

25 січня 2019, 09:12

Укрзалізниця надасть Національній поліції документи у справі про розслідування можливих зловживань з боку підрядника, що залучався до будівництва сполучення Київ—Міжнародний аеропорт «Бориспіль» навіть без ухвали суду, як того вимагає законодавство. Оскільки інсинуації та недостовірна інформація навколо цієї справи можуть негативно позначитися на діловій репутації компанії, акціонерне товариство закликає представників правоохоронних органів максимально оперативно провести слідчі дії щодо даного кримінального провадження. Компанія створить для цього представникам Національної поліції всі необхідні умови.

Слід зауважити, що переможців тендерів, які проводяться Укрзалізницею та її філіями, визначає державна електронна система ProZorro. Перед укладанням договорів регіональною філією «Південно-Західна залізниця» за закупівлями, щодо яких Національною поліцією ведеться кримінальне провадження, було здійснено всі перевірки, передбачені вимогами Закону України «Про публічні закупівлі». Всі розрахунки з підрядником здійснювалися лише за умови виконання робіт у повному обсязі згідно з проектною документацією.

Разом з тим компанія не може нести відповідальність за несумлінні дії контрагентів, які вдаються до послуг фіктивних фірм і так званих «фірм-прокладок». У боротьбі з такими явищами Укрзалізниця розраховує на активну позицію правоохоронних органів та зміни в законодавстві, що посилили б відповідальність за подібні зловживання.

Водночас доводиться констатувати, що навіть здійснення всіх операцій із закупівель через систему ProZorro не убезпечує від роботи з недобросовісними контрагентами. До торгів системою ProZorro можуть допускатися у тому числі й компанії, які мали проблеми з правоохоронними органами або надавали раніше неякісні послуги чи товари. У разі надання всіх необхідних документів та пропозиції найкращої ціни вони мають всі підстави бути визнаними переможцями торгів.

Зі свого боку товариство постійно вдосконалює тендерну документацію, щоб забезпечити максимальну прозорість умов конкурсу та якомога ширше коло учасників, контролює роботу членів тендерних комітетів, здійснює комплекс антикорупційних заходів.

Укрзалізниця ще раз наголошує, що сприятиме правоохоронним органам у розслідуванні можливих зловживань компанією-підрядником ТОВ «Рілейд», яка виконувала окремі роботи під час будівництва залізничного пасажирського сполучення Київ—Міжнародний аеропорт «Бориспіль».

Компанія закликає громадськість дочекатися офіційних результатів у даному провадженні та не робити передчасних висновків, що наразі ґрунтуються на недоведених звинуваченнях і шкодять репутації компанії.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?