Укрзалізниця оприлюднила консолідовану фінансову звітність за 2019 р.

29 квітня 2020, 11:45

АТ «Укрзалізниця» 29 квітня 2020 р. оприлюднило на офіційному сайті консолідовану фінансову звітність товариства за 2019 р., підтверджену провідною міжнародною аудиторською компанією Ernst & Young.

Загальний фінансовий результат АТ «Укрзалізниця» за минулий рік становив 3 млрд грн. Зокрема, показник EBITDA за підсумками минулого року сягнув 17,3 млрд грн, що на 6 % більше, ніж у 2018 р. При цьому дохід від реалізації продукції Укрзалізниці порівняно з попереднім періодом збільшився на 8,4 % — до 90,4 млрд грн. Найбільша частка (91 %) у структурі доходу від реалізації продукції — це доходи від перевезень вантажів та пасажирів, які у 2019 р. становили 82,4 млрд грн.

Упродовж 2019 р. компанія погасила 60 % основної суми ($ 300 млн) за єврооблігаціями, випущеними у 2013 р. А випуск єврооблігацій 2024 переміг у номінації «Корпоративні облігації року в регіоні СЕЕМЕА» у липні 2019 р. Серед іншого варто також відзначити запровадження минулого року важливих заходів для збільшення рівня дохідності та підвищення прозорості бізнесу, зокрема розподілу вагонів, оренди майна та продажу металобрухту через систему ProZorro.Продажі.

«Укрзалізниця увійшла у турбулентний 2020 р. із запасом міцності та очевидними досягненнями в управлінні ефективністю операцій, дохідністю й ліквідністю. Компанія поліпшила свій фінансовий результат, виконавши при цьому всі зобов’язання перед державою, суспільством та кредиторами — вчасно та в повному обсязі. Наразі ми маємо сфокусуватися на розв’язанні нагальних проблем галузі — віднайденні джерел фінансування для закупівлі рухомого складу, звільненні залізниць від сплати земельного податку, усуненні несправедливості серед тарифних класів вантажів та інших питаннях, які не є новими, але будуть ще більш відчутними на тлі кризових явищ в економіці, спричинених епідемією COVID-19», — зазначив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Повний текст звіту тут.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?