Укрзалізниця передала до СБУ матеріали щодо можливого завдання збитків компанії при постачанні анкерів на понад 60 млн грн

23 вересня 2019, 16:33

Укрзалізниця зібрала та передала до Служби безпеки України матеріали, які можуть свідчити про підозрілі дії постачальників анкерів АЗ-2, що могли спричинити державній компанії збитки в кілька десятків мільйонів гривень. Укрзалізниця призупинила рознарядки на постачання зазначеної продукції за підписаними договорами та передала всі зібрані матеріали до СБУ.

«Це черговий етап у нашій непростій боротьбі за прозорий ринок закупівель Укрзалізниці. Тут маємо справу з гігантами тіньових закупівель. Маю надію, що реакція правоохоронців буде швидкою та ефективною», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Як встановила перевірка, дві компанії зі схожими назвами, які впродовж 2018—2019 рр. постачали для потреб Укрзалізниці закладні анкери АЗ-2, під виглядом продукції вітчизняного виробника постачали вироби з Білорусі. Імпортував цю продукцію вітчизняний виробник через фірму-прокладку. Причому завозилася продукція під виглядом заготовки, що дало змогу суттєво занизити імпортне мито.  

Таким чином, орієнтовна собівартість однієї одиниці такої «заготовки» становила майже 50 грн, а Укрзалізниці її вже продавали як товар українського виробництва за 94 грн. За підрахунками Укрзалізниці, навіть з урахуванням рентабельності реалізації анкера закладного на рівні 10 %, завищення його вартості за сім місяців 2019 р. могло становити більше 60 млн грн.

Усі задіяні в цій схемі підприємства, згідно з повідомленнями в ЗМІ, пов’язані з двома братами, які протягом багатьох років заробляли надприбутки на залізничній галузі.

Укрзалізниця сподівається, що реакція правоохоронців буде швидкою та ефективною.

Нагадаємо, що раніше Укрзалізниця прийняла рішення відмовитися від використання рейкових скріплень КПП-5, для яких потрібні анкери АЗ-2. Укрзалізниця фокусується на скріпленнях іншого типу — КБ, які будуть використані для виготовлення шпал на заводах компанії й не потребують анкерів.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?