Укрзалізниця передасть до правоохоронних органів матеріали перевірки щодо можливого розкрадання 15 млн грн

10 вересня 2019, 12:52

Фахівці Департаменту економічної та інформаційної безпеки АТ «Укрзалізниця» виявили факти, які вказують на можливу корупційну схему під час закупівлі послуг з ремонту дефектоскопного обладнання філією «Центр діагностики залізничної інфраструктури».

Зокрема, за даними службової перевірки, низка дій посадовців спричинила збитки товариству на суму приблизно 15 млн грн. Перевіркою встановлено, що очікувану вартість закупівлі послуг з ремонту дефектоскопного обладнання визначено на підставі однієї комерційної пропозиції, без залучення інших суб’єктів господарювання. Наслідком цього стало суттєве завищення вартості ремонту вказаного обладнання.

Крім того, до тендерної документації з капітального ремонту дефектоскопного обладнання було внесено дискримінаційні технічні умови, що призвели до обмеження кола учасників та до штучного створення умов для перемоги конкретної компанії. Наслідком таких дій стало не лише завищення вартості ремонту, а й порушення вимог чинного законодавства в частині добросовісної конкуренції та недискримінації учасників. Укрзалізниця неодноразово наголошувала на рішучості боротьби з подібними порушеннями та сподівається на не менш рішучі дії правоохоронних органів у ході розслідування.

Варто зазначити, що фінансування на проведення вищезазначених робіт з розрахунку ремонту шести вагонів у 2018 р. становило 96 480 тис. грн з ПДВ, але фактично відремонтовано лише п’ять вагонів. До слова, директор підприємства, яке проводило ремонт дефектоскопного обладнання вагонів-дефектоскопів, є донькою колишнього працівника АТ «Укрзалізниця», який з 1992-го до 2017 р. обіймав керівні посади в Головному управлінні колійного господарства (зараз Департамент колії та споруд).


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?