Сьогодні, 12 лютого, було підписано два договори на придбання дизельного пального із застосуванням формульної зміни ціни з урахуванням котирувань Platts з компанєю ТОВ «Анвітрейд», згідно яких буде поставлено 40 тис. тонн дизельного палива.

«Економимо! Майже 72 млн грн! На закупівлі 40 тис тонн завдяки формулі з урахуванням останніх змін на валютному і нафтовому ринках. Щойно підписали два договори на придбання дизельного пального із застосуванням формульної зміни ціни з урахуванням котирувань Platts», - прокоментував в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами Євгена Кравцова, Укрзалізниця - найбільший споживач дизелю в Україні, і логічно, що компанія має купувати його за найнижчими цінами та найкращими умовами: «Такий довгоочікуваний перехід на закупівлю пального за формульною ціною – це, по суті, історичний момент. Нам вдалося зробити те, що було в планах останні три роки. До кінця року плануємо повністю перейти на закупівлю пального за формулою».

Відповідно до умов договору ціна може переглядатися при постачанні кожної партії пального та буде залежати від динаміки котирувань Platts та курсу валюти (фактично все пальне на ринку – імпортного походження), ціна за контрактом може збільшуватися або зменшуватися.

Раніше повідомлялося, що 30 січня 2018 року відбулися відкриті торги на придбання дизельного пального із застосуванням формульної зміни ціни. У відкритому конкурсі перемогли компанії, які під час конкурсу надали найкращі цінові пропозиції: ТОВ «Анвітрейд» - 20 тис. тонн за ціною 28 846,8 грн за тонну, 20 тис. тонн за ціною 28 649,95 грн за тонну та ТОВ «Август Пром» - 20 тис. тонн за ціною 28 500 грн за тонну.