Укрзалізниця працює в повному тандемі з ДАСУ щодо погодження та усунення порушень

06 травня 2020, 18:51

Процес визнання чи заперечення вимог про усунення порушень у фінансово-господарській діяльності Укрзалізниці з боку Державної аудиторської служби України (ДАСУ) ще не завершений і триває у робочому порядку.  Укрзалізниця вважає публічні заяви з цього приводу передчасними та недостатньо обґрунтованими.

5 травня на веб-сторінці ДАСУ було оприлюднено заяву за результатами перевірки фінансово-господарської діяльності Укрзалізниці за період з 1 січня 2018-го до 30 вересня 2019 р. Згідно з цим повідомленням, за зазначений період відомство виявило порушення на суму 11,761 млрд грн. Водночас офіційно висунуті вимоги про усунення порушень, вислані ДАСУ на АТ «Укрзалізниця», стосуються суми 336 млн грн. Слід зазначити, що після отримання акта ревізії Укрзалізниця надала ДАСУ вичерпний перелік зауважень і заперечень вимог на суму 331 млн грн.

Варто зауважити, що при перевірці фінансово-господарської діяльності за період з 21 жовтня 2015-го до 31 травня 2016 р. Держаудитслужба зафіксувала в акті порушення на суму 4,351 млрд грн і висунула вимоги про усунення порушень на суму 205 млн грн. За період перевірки з 1 червня 2016-го до 31 грудня 2017 р. ДАСУ зафіксувала в акті порушення на суму 9,947 млрд грн, але вимоги про усунення порушень стосувалися суми 775 млн грн, з яких Укрзалізниця заперечила вимоги на суму 664 млн грн. З огляду на наведені цифри можна говорити про динаміку поліпшення фінансової дисципліни та ефективності господарської діяльності АТ «Укрзалізниця».

Також наголошуємо, що фінансово-господарська діяльність товариства перебуває під постійним контролем державних органів, зокрема Держаудитслужби, Рахункової палати, ДФС, Антимонопольного комітету та інших. Діяльність компанії є прозорою: щодо всіх виявлених недоліків проводяться службові розбори, вживають заходів з їхнього усунення, виконання яких контролюється. До того ж консолідована фінансова звітність товариства регулярно перевіряється незалежним аудитором з числа «великої четвірки».

Укрзалізниця завжди відкрита до конструктивної співпраці з усіма контролюючими органами задля виявлення та усунення можливих порушень і підвищення ефективності своєї діяльності та закликає до зважених і збалансованих рішень та повідомлень.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?