Укрзалізниця разом з Нацполіцією перевіряє пункти приймання металобрухту

01 квітня 2019, 16:57

З метою попередження крадіжок залізничного майна та деталей обладнання залізничники спільно з підрозділами Національної поліції України перевіряють пункти приймання металобрухту, яких лише поруч із залізничними коліями налічується майже 850. З початку року контролери виявили п’ять порушень. Зокрема, 27 березня під час санкціонованого обшуку незаконного пункту приймання металобрухту у м. Кривий Ріг знайдено понад 2,6 т металобрухту, в тому числі деталі верхньої будови колії. Приймальник цього пункту затриманий, походження залізничних деталей встановлюється.

Раніше, у січні—лютому 2019 р., під час перевірки у Кривому Розі на пунктах приймання «ВТОРЧЕРМЕТ» було виявлено порізані кузови вантажних вагонів вагою 700 кг та вживані вагонні люки. У м. Івано-Франківськ під час здачі в пункті приймання «ВТОРЧЕРМЕТ» затримано чоловіка, який намагався здати елементи верхньої будови колії. У м. Сміла в пункті цієї ж компанії також затримано трьох сторонніх осіб, які здавали 65 підкладок і 11 костилів. На Херсонщині, у смт Нижні Сірогози, працівники Нацполіції затримали ще двох громадян, які принесли до пункту того ж «ВТОРЧЕРМЕТ» 53 підкладки і 283 костилі.

Увесь минулий рік фахівці залізниці щоквартально проводили аналіз найбільш криміногенних дільниць. Їхній перелік, а також фотографії елементів інфраструктури, у тому числі й обладнання вагонів, що найчастіше розкрадають правопорушники, спрямовували до обласних управлінь Національної поліції для вжиття відповідних заходів реагування. Так, упродовж 2018 р. зафіксовано майже 2 тис. випадків розкрадань елементів інфраструктури та розукомплектування понад 820 вагонів.

Як пілотний проект фахівці з воєнізованої охорони Укрзалізниці створили стрілецькі команди з профілактичної роботи у найбільш криміногенних районах.

До правоохоронних органів направлено 1876 звернень Укрзалізниці, за якими відкрито 1098 кримінальних проваджень, а досудове слідство проводиться лише за 970 випадками. Цього явно недостатньо, щоб зупинити розкрадання майна та втручання соціально безвідповідальних громадян у роботу залізниці.

Укрзалізниця просить правоохоронців сприяти прискоренню реагування на повідомлення щодо злочинів, які становлять небезпеку для залізничників та пасажирів.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?