Укрзалізниця успішно реалізувала чергову партію металобрухту. За результатами аукціону, що відбувся 4 березня, середня вартість тонни металобрухту становила понад 7 тис. грн. Про це повідомив директор з правових питань та майнової політики АТ «Укрзалізниця» Артур Резнік.

За його словами, ситуація на ринку склалася таким чином, що ціни на металобрухт значно знизились і учасники ринку зверталися до Укрзалізниці з проханням знизити його початкову вартість. Проте Укрзалізниця лишилася на своїх позиціях, тому перегляд ринкової вартості брухту не проводився.

Про сталу динаміку зниження ціни на базовий тип брухту з листопада минулого року свідчить аналіз профільного незалежного ресурсу «Метал Експерт», дані якого використовуються регуляторами та учасниками ринку як референтні. Так, за інформацією ресурсу, якщо в листопаді 2018 р. ціна за тонну металу без доставки та ПДВ становила 7625 грн, у грудні 2018 р. — 7525—7425 грн, у січні 2019 р. — 7025—5925 грн, то вже в лютому 2019 р. вона знизилася до 5775 грн.

Загалом минулого тижня успішно відбулися три з чотирьох лотів із реалізації металобрухту, які виставила Укрзалізниця в системі ProZorro.Sales. Зокрема, лоти № 7Б, 13Б (брухт сталевий) та № 11Б (брухт великогабаритний) загальною вагою майже 27 тис. т придбало ТОВ «Метінвест-ресурс».

«Середня вартість тонни металобрухту становила понад 7 тис. грн, що є суттєво вищим, ніж середня ринкова. Таким чином, від реалізації зазначених лотів Укрзалізниця отримає понад 186 млн грн», — повідомив Артур Резнік.

Він також зазначив, що торги за лотом № 12Б (брухт сталевий легковаговий) не відбулися через відсутність учасників. Крім того, 28 лютого Укрзалізниця продала на торгах ProZorro.Sales сумарно 2,3 тис. т металобрухту на 14,4 млн грн. Тоді відбулися аукціони за трьома лотами, ще два не відбулися через відсутність учасників.

Загалом з початку 2019 р. Укрзалізниця реалізувала 44 тис. т металобрухту на суму понад 200 млн грн. Таким чином, завдяки виваженій майновій політиці Укрзалізниця змогла забезпечити прозорі й конкурентні умови продажу й отримати кошти від реалізації брухту за максимально вигідною ціною.