Укрзалізниця сформувала план обсягів перевезень на 2019 рік з урахуванням отриманої від ринку інформації, — Андрій Рязанцев

06 лютого 2019, 11:27

Укрзалізниця підготувала помісячний план обсягів перевезень вантажів на 2019 р. з урахуванням отриманої від ринку інформації. Порівняно з минулими роками ситуація з плануванням покращилась, хоча загалом учасники ринку та асоціації надали лише 23 % від загальних прогнозованих обсягів перевезення. Про це повідомив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

Він зазначив, що під час формування прогнозу обсягів перевезень вантажів на поточний рік враховувалися наступні фактори: прогноз економічного й соціального розвитку України на 2019—2021 рр., історичні тренди зміни обсягів перевезень, сезонність перевезень основних видів вантажів та інше. «Цей план буде надіслано до галузевих асоціацій, органів влади та найбільших вантажовідправників для вивчення та пропозицій. Ми намагаємось бути максимально клієнтоорієнтованими, але без бажання працювати над цим клієнтів очікуваного результату не досягнемо», — розповів Андрій Рязанцев.

За його словами, надані учасниками ринку та асоціаціями прогнози загалом становлять 23 % від загальних прогнозованих обсягів перевезень. «Наступним етапом спробуємо деталізувати його до рівня станцій, як ми це робили в листопаді—грудні 2018-го при плануванні перевезень зернових, що дало свій позитивний ефект у вигляді збільшення обсягів перевезень», — наголосив Андрій Рязанцев.

У майбутньому Укрзалізниця прагне планувати обсяги можливих перевезень, з урахуванням потреби в них учасників ринку, в середньостроковій перспективі до трьох років. Це дасть можливість бізнесу розуміти реалістичність своїх виробничих планів та збільшити обсяги перевезень на наявних потужностях, у тому числі шляхом маршрутизації та максимального зворотного навантаження, зменшити непродуктивні витрати й оптимізувати малодіяльну інфраструктуру, налагодити з клієнтурою ритмічну взаємовигідну співпрацю.

Нагадаємо, що у 2017 р. Укрзалізниця стала ініціатором роботи з розробки та консолідації плану вантажоперевезень на наступні три роки, що є продовженням ініціативи Кабінету Міністрів України в частині запровадження в Україні середньострокового бюджетного планування на три роки. На жаль, ринок виявився непідготовленим і план перевезень на 2018 р. компанія розробляла самостійно, незважаючи на те, що відповідні пропозиції були направлені учасникам ринку. «Протягом четвертого кварталу 2018 р. Укрзалізниця, продовжуючи започатковану реформу планування, надсилала запити до галузевих союзів, асоціацій, спілок і окремих вантажовідправників, які становлять понад 60—70 % у загальних обсягах відправлень вантажів залізничним транспортом, щодо надання інформації з обсягів перевезень на 2019 р., проте повної інформації ми не отримали. Хоча розуміння проблематики з боку бізнесу покращилося, сподіваємось наступного року отримати 93 % замість 23 %», — розповів Андрій Рязанцев

Також менеджер Укрзалізниці зазначив, що виконання заявленого прогнозу можливе лише за умови впровадження автоматичної індексації залізничного тарифу на індекс цін промислових виробників, зближення класів вантажів, уніфікації вартості порожнього пробігу вагонів та інших змін у тарифоутворенні, які дозволять підприємству відновлювати та утримувати локомотивний парк та інфраструктуру в належному стані.

Загалом у 2019 р. прогнозується перевезти 334,2 млн т вантажів, що більше звіту 2018 р. на 3,7 % (на 11,9 млн т).


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?