Укрзалізниця та Європейський банк реконструкції та розвитку прискорюють реалізацію спільних інвестиційних проектів на залізничному транспорті. Серед них — напрямок Долинська—Миколаїв—Колосівка та проект з придбання рухомого складу. Про це йшлося під час робочої зустрічі сторін в офісі ЄБРР, яка відбулася за участю представників центральних органів виконавчої влади та державного сектору економіки.

За словами директора із стратегічного розвитку та інвестиційної політики Укрзалізниці Антона Саболевського, ЄБРР — ключовий партнер компанії, стабільне джерело фінансування важливих інфраструктурних проектів на залізничному транспорті. Він повідомив, що наразі здійснюються заходи для прискорення впровадження проекту з модернізації залізничного напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка, вартість якого без урахування ПДВ становить майже 350 млн євро з часткою фінансування ЄБРР — 150 млн євро.

«Нині у співпраці з причетними міністерствами здійснюється підготовка пакета документів та інших організаційних заходів, необхідних для ратифікації Верховною Радою України відповідної угоди з ЄБРР. Також на електронній платформі ECEPP, що адмініструється ЄБРР, Укрзалізниця проводить відкриті міжнародні торги з відбору FIDIC-інженера для здійснення технічного нагляду та підрядника для виконання робіт разом із підготовкою відповідної тендерної документації», — повідомив Антон Саболевський.

Учасники зустрічі також розглянули загальну стратегію наступних дій щодо проведення міжнародних конкурсних торгів із закупівлі вагонів у рамках спільного з ЄБРР проекту стосовно придбання рухомого складу на загальну суму $ 150 млн без урахування ПДВ. «На торги компанія виставлятиме значну кількість лотів, це стимулюватиме конкуренцію та сприятиме залученню широкого кола учасників. Тендер плануємо оголосити вже до кінця березня», — повідомив Антон Саболевський.

Передбачається, що найближчим часом за участю Укрзалізниці також відбудеться зустріч з представниками Європейського інвестиційного банку щодо розгляду поточного стану портфеля проектів цієї міжнародної фінансової організації.

Нагадаємо, Укрзалізниця має тривалий позитивний досвід співпраці з ЄБРР, у тому числі щодо закупівлі залізничного рухомого складу. В рамках спільного з ЄБРР проекту «Оновлення рухомого складу на залізницях України» (кредитна угода від 20.01.2009 р. на суму $ 125 млн) було закуплено 640 вантажних піввагонів на загальну суму $ 34,21 млн. Також ЄБРР допоміг Укрзалізниці реалізувати масштабний інфраструктурний проект з будівництва Бескидського тунелю вартістю приблизно 110 млн євро з урахуванням ПДВ, частка фінансування ЄБРР становила 32,5 млн євро.