Укрзалізниця у 2019 році придбає у Крюківського вагонобудівного заводу 46 пасажирських вагонів та 3 дизель-поїзди, — Євген Кравцов

31 січня 2019, 15:50

Укрзалізниця у 2019 р. оновить пасажирські вагони та приміський рухомий склад. Зокрема, придбає у ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» 46 пасажирських вагонів та три дизель-поїзди. Про це в ході прес-конференції у Києві повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами керівника Укрзалізниці, нові вагони будуть включені до складу фірмових поїздів. «Постачання вже здійснюється: із 46 пасажирських купейних вагонів на 2019 р. у січні Укрзалізниця отримала три, решта мають надійти до кінця червня. Разом із вісьмома купейними вагонами, що отримала Укрзалізниця  від заводу у грудні 2018 р., загалом за контрактом парк поповнять нові 54 пасажирські вагони, які Укрзалізниці обійдуться у 1,5 млрд грн з ПДВ», — розповів Євген Кравцов.

Він зауважив, що Укрзалізниця не отримує коштів із державного бюджету для оновлення пасажирського рухомого складу та придбання здійснюється виключно за кошти компанії.

«Укрзалізниця поставила перед виробником завдання, щоб усі важливі елементи, 70 % обладнання вагона було вітчизняного виробництва, навіть системи кондиціювання повітря, вакуумні туалети, які раніше використовувалися іноземного виробництва. Для зручності пасажирів передбачені розетки на рівні верхніх полиць, збільшено кількість розеток у проходах. Окрім того, у кожному купе відчиняються кватирки; вода для чаю нагрівається не під час руху поїзда, а гаряча вже при посадці», — розповів Євген Кравцов.

Окрім того, капітально-відновлювальним ремонтом планується оновити 64 пасажирські вагони, що дає змогу покращити якість і підвищити комфорт перевезень.

Євген Кравцов анонсував і відкриття нових маршрутів до Німеччини та Словаччини: Київ—Берлін та Мукачево—Кошице.  

«Укрзалізниця розвиває міжнародне сполучення до країн ЄС, оскільки пасажиропотік стрімко зростає. Сьогодні курсує у сполученні Україна—ЄС вже 20 поїздів та низка безпересадкових вагонів», — розповів Євген Кравцов.

Керівник Укрзалізниці також зазначив, що для регіональної філії «Львівська залізниця» цього року планується придбати три приміські дизель-поїзди у тривагонній комплектації виробництва також Крюківського вагонобудівного заводу за договором, що підписаний у серпні минулого року.

«Придбання приміського рухомого складу Укрзалізниця не здійснювала з 2015 р. Ми пропонуємо, щоб місцеві органи влади, як замовники послуг, долучалися до фінансування та оновлення затребуваного і критично зношеного приміського рухомого складу, який має велике соціальне навантаження — ним користується до 70 % пільговиків. До того ж у рамках децентралізації місцеві бюджети отримують більше фінансових ресурсів і повноважень», — зауважив Євген Кравцов.

Також планується здійснити капітальний ремонт з подовженням терміну служби електропоїздів та дизель-поїздів, загалом буде оновлено 24 приміські поїзди.  


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?