Акціонерне товариство «Українська залізниця» увійшло до першої десятки рейтингу «ТОП. Рейтинги крупнейших | Налоги. Устойчивое развитие. Репутация», який сформувало Бізнес/медіа бюро ekonomika+ за підсумками діяльності в 2018 р. Також Укрзалізницю відзначено за рекордні за обсягами інвестиції в капітальне відновлення.

АТ «Укрзалізниця» посіло шосте місце серед найбільших платників податків в Україні, сплативши у 2018 р. до бюджетів усіх рівнів України 20,6 млрд грн.

Також Укрзалізниця відзначена у рейтингу як компанія, що в минулому році інвестувала рекордну суму в капітальні інвестиції. Найбільш знаковими проектами 2018 р. експерти називають завершення будівництва та запуск Бескидського тунелю, придбання нових американських електровозів виробництва General Electric та запуск швидкісного залізничного сполучення між Києвом і Міжнародним аеропортом «Бориспіль». Загалом капітальні інвестиції становили понад 15 млрд грн — це рекордний показник за останні п’ять років. Вперше за багато років обсяги капітальних інвестицій на 16 % перевищили обсяги амортизаційних відрахувань.

Зазначається, що Укрзалізниця за останні роки демонструє стабільне зростання дохідної частини. Наприклад, згідно з консолідованим фінансовим звітом Укрзалізниці за 2018 р. компанія отримала у минулому році дохід 83,4 млрд грн, що на 12,8 % вище показника 2017 р.

Як прокоментував голова правління компанії Євген Кравцов, цього вдалося досягнути за рахунок використання нових ринкових інструментів: «Нам вдалося запровадити ринкову вартість за користування вантажними вагонами. Завдяки таким крокам компанія отримала додаткові фінансові надходження, ліквідувала штучний демпінг та зробила галузь вагонобудування в Україні інвестиційно привабливою. У результаті загальний парк вантажних вагонів збільшився на понад 10 тис. одиниць, за рахунок інвестицій як Укрзалізниці, так і інших власників».