До філій ПАТ «Укрзалізниця» вже надійшло 1750 нових вагонів, ще 50 піввагонів та фітингова платформа надійдуть у кінці червня. «Поставили за мету у 2018-му власними силами збудувати 3600 піввагонів, вже здали в експлуатацію 1300. У найближчих планах — ввести в роботу побудовану на нашому підприємстві фітингову платформу для перевезення контейнерів. Раніше ми їх купували, відтепер будуємо на своїх потужностях», — написав у Facebook в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами Євгена Кравцова, будівництво й закупівля вантажних вагонів стали можливими завдяки проведеній дерегуляції вагонної складової тарифу: «Провели на початку цього року дерегуляцію вагонної складової тарифу — виконуємо обіцянки і збільшуємо парк вантажних вагонів».

Також до кінця поточного року Панютинський вагоноремонтний завод планує розпочати випуск найбільш затребуваних вагонів — зерновозів. Як написав Євген Кравцов, уже розробляється конструкторська документація, після чого перший вагон відправиться на випробування.

Загалом на власних потужностях Укрзалізниці: Панютинському, Дарницькому та Стрийському вагоноремонтних заводах — виготовлено 1300 піввагонів. Також у цьому році Укрзалізниця придбала 450 нових піввагонів, з яких 250 одиниць — виробництва Крюківського вагонобудівного та 200 одиниць — Попаснянського вагоноремонтного заводів.

У 2018 р. на власних потужностях Укрзалізниці планується виготовити 3600 піввагонів та придбати 3450 піввагонів, з яких 3 тис. — за залучені кошти.

Довідка

Станом на 20 червня робочий парк вантажних вагонів ПАТ «Укрзалізниця» становить 65,5 тис. вагонів, з них 28,3 тис. — піввагони; 10,6 тис. — зерновози; 3,4 тис. — фітингові платформи; 1,7 тис. — окатишовози та інший спеціальний рухомий склад.