Укрзалізниця відкриє фінансові дані на Є-data й заощадить мільярд гривень

20 грудня 2017, 09:50

Аби зняти будь-які питання щодо прозорості платежів, керівництво ПАТ «Укрзалізниця» прийняло рішення приєднатися до веб-ресурсу Є-Data.Це офіційний державний інформаційний портал, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів.

Перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова зазначила під час круглого столу, що відбувся 19 грудня у Міністерстві фінансів: «Є-Data — це важлива інституційна складова реформи публічних фінансів. Сьогодні ресурс є невід’ємною частиною публічних фінансів. Все більше з’являється посилань на платежі, оприлюднені на порталі. Та не лише в журналістських розслідуваннях, а й у звітах аудиторської служби, в запитах від правоохоронних органів, НАБУ. Успіх Є-Data дав змогу підійти до надважливого компоненту реформи — «Відкритий бюджет» — бюджет для громадськості».

Укрзалізниця також вважає необхідним оприлюднення інформації про витрачання власних коштів на порталі e-data.gov.ua. На своїй сторінці у Фейсбук в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов (https://www.facebook.com/Kravtsov.Evg/posts/143692896408145?pnref=story) зазначив, що вже в першому кварталі 2018 р. на цьому ресурсі з’являться дані про рух коштів залізничної компанії. Також інформаційний портал має функціонал, який дає змогу викладати на загал інформацію щодо укладених договорів товариства.

«Публікація відкритих даних щодо фінансових операцій Укрзалізниці на порталі Є-Data сприятиме відновленню довіри до компанії та збудувати довіру до її менеджменту. За приблизними підрахунками, приєднання до державного інформаційного ресурсу матиме економічний ефект для товариства в 1 млрд грн уже в наступному році. Нам нічого приховувати від громадськості та партнерів, а хто вдається до таких зловживань у компанії, буде змушений відмовитися від корупційної практики», — зауважив директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, який також був присутній під час проведення круглого столу командою Є-Data.

У свою чергу керівник проекту Є-Data Олександр Щелоков зазначив, що керівництво державного підприємства вперше звертається з проханням оприлюднити свої фінансові дані. «Укрзалізниця може стати прикладом для інших державних підприємств України. На основі досвіду співпраці з товариством ми зможемо підготувати відповідні зміни до законодавства, щоб реалізувати ідею «Відкритого бюджету» в усіх державних компаніях», — зауважив Олександр Щелоков.

 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?