Укрзалізниця впродовж наступного року збудує євроколію та прийматиме поїзди з країн Європи, — Євген Кравцов

28 листопада 2019, 15:10

Суміщена колія 1520/1435 мм від Мостиськ до Львова відкриє нові можливості для пасажирів та посилить транспортний і туристичний потенціал України. Укрзалізниця її планує збудувати вже наступного року. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час поїздки на станцію Мостиська.

«3,5 години до Кракова плюс зі Львова у Європу швидкісними поїздами. Знаю, що про це кажуть останні років 10. Але ми зробимо це за рік. Не анонсував заздалегідь, але сьогодні особисто переконався, що проєкт, який поки був лише на папері, може стати реальним. Тобто через рік українці зможуть отримати пряме швидкісне сполучення з центру Львова до Кракова, Праги, Відня», — зазначив керівник компанії на своїй сторінці у Facebook

За словами Євгена Кравцова, завдяки такому рішенню поїзди, що прямують з Європи, зможуть без втрати часу на заміну візків доїжджати до Львова, а саме до залізничної станції Скнилів. «Декілька років широкою колією наші поїзди курсують до Перемишля. Ця станція в Польщі стала популярним залізничним хабом між Україною та іншими країнами Європи. Будівництво суміжної колії від кордону з Польщею дозволить зробити станцію Скнилів міжнародним залізничним хабом», — зазначив очільник Укрзалізниці.

Євген Кравцов уточнив, що станція Скнилів обрана для розбудови хаба, щоб уникнути перевантаження станції Львів, через яку прямують фактично всі внутрішньодержавні поїзди. «На жаль, Україна має різну ширину залізничних колій з країнами-сусідами на Заході. Змінити нашу колію на європейську неможливо, адже це коштуватиме мільярди доларів. Натомість ми вишукуємо інші варіанти інтеграції інфраструктур. І це один із них. Певен, що це буде найбільший інфраструктурний проєкт на заході України», — резюмував він.

У загальному комплексі робіт необхідно вкласти 69,8 км суміщеної колії 1435/1520 мм, збудувати 3,1 км колії 1435 мм, виконати на 58,2 км розширення майданчика землеполотна, провести комплексно-оздоровчий ремонт 9,5 км наявної суміщеної колії та реконструкцію восьми станцій, виконати реконструкцію та модернізацію інфраструктури електропостачання, збудувати інфраструктуру вокзалу станції Скнилів колії 1435 мм.

Крім того, для комфорту пасажирів Укрзалізниця планує між Скниловом, аеропортом і центральним залізничним вокзалом міста запустити ще й експрес.

Дільниця Мостиська II—Львів входить до «крітського» міжнародного транспортного коридору № 3 (Берлін—Вроцлав—Львів—Київ). Наразі колія 1520 пролягає з України до станції Перемишль (Польща), євроколія — від Перемишля до станції Мостиська I (Україна).  

Довідка

Залізнична станція Скнилів розташована у Львові. Від вокзалу станції Львів вона розміщена на відстані 5,5 км, від Міжнародного аеропорту «Львів» — 3 км та автостанції — 1 км.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?