Укрзалізниця врахує рекомендації АМКУ до відбору страховика пасажирів, на які очікувала майже рік

11 жовтня 2019, 13:40

Укрзалізниця врахує рекомендації Антимонопольного комітету України до проведення відкритого конкурсу з відбору страховика пасажирів від нещасних випадків на залізничному транспорті, які АМКУ оприлюднив 3 жовтня 2019 р. Розгляд регулятором справи за заявою страхової компанії-скаржника тривав з 22 листопада 2018 р.

Сам конкурс з відбору страховика відбувся ще у січні 2018 р. Такий тривалий розгляд справи з боку АМКУ поставив потреби національного перевізника і пасажирів у довготривалий режим очікування.

З метою забезпечення вимог законодавства обов’язкове особисте страхування пасажирів від нещасних випадків на залізничному транспорті наразі здійснюється на підставі договорів доручення, раніше укладених та у подальшому пролонгованих регіональними філіями товариства із страховиками.

Рекомендації АМКУ будуть враховані при проведенні наступного відкритого конкурсу з відбору компанії, що надаватиме послуги з обов’язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на залізничному транспорті. Наразі Укрзалізниця працює над критеріями вибору страховика, на підставі яких буде організований конкурс.

Переважну більшість коштів, які сплачуються пасажирами як страховий платіж відповідно до умов договорів із страховиками, Укрзалізниця спрямовує на фінансування заходів із запобігання та мінімізації травматизму на залізничному транспорті. На відповідні цілі компанія повністю витратила 9,5 млн грн, отримані від страхових компаній у 2018 р. та у першому півріччі 2019 р.

Страховий платіж — це кошти, які отримує перевізник, а також страхові компанії за договором доручення. Саме з цих коштів фінансуються запобіжні заходи та виплати при настанні страхових випадків.

Розмір страхового збору впливає на обсяг робіт, які перевізник може виконати з метою підвищення рівня безпеки перевезень пасажирів та мінімізації травматизму.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?