Укрзалізниця за чотири місяці на 107 млн грн знизила витрати на всі види палива

15 травня 2020, 10:59

Завдяки реалізації програми енерго- та ресурсозбереження Укрзалізниці за перші чотири місяці 2020 р. вдалося зекономити 9,4 тис. т умовного палива вартістю приблизно 107 млн грн. При цьому на впровадження цих заходів акціонерне товариство витратило суму майже в 10 разів меншу — 11,4 млн грн.

«Програма енерго- та ресурсозбереження розроблена за всіма напрямами діяльності залізничного транспорту. До її впровадження залучені виробничі підрозділи регіональних філій, філій та департаментів товариства, — розповів кореспонденту «Медіацентру «Магістраль» начальник Департаменту енергоменеджменту АТ «Укрзалізниця» Владислав Красильніков. — Станом на 30 квітня від реалізації заходів програми вдалося досягнути економічного ефекту в обсязі 9,4 тис. т умовного палива, це 30,5 % від запланованого на 2020 р. Вартість зекономленого палива — 106,9 млн грн, або 29,3 %».

Економічний ефект майже в 107 млн грн досягнуто завдяки відміні довготривалих енергоємних обмежень швидкості руху, впровадженню формування поїздів із 70 порожніх вагонів, встановленню економічних світлодіодних світильників і ламп, модернізації та заміні енергосилового обладнання. Сприяла економії й експлуатація нових тепловозів ТЕ33АС зі зниженими витратами дизельного пального, а також такі заходи, як застосування хімічних домішок для скорочення часу виготовлення бетону, зменшення споживання природного газу, заміна газових котлів на сучасні з більшим ККД та модернізація котельного обладнання.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?