Укрзалізниця за умови підтримки міста готова повернути на свій баланс міську електричку та інтегрувати її в Kyiv City Express

04 липня 2019, 16:38

Компанія планує провести повне оновлення залізничного приміського сполучення з Києвом і створити якісне приміське залізничне сполучення Київського регіону зі столицею. Міська електричка має стати його частиною. Про це повідомив директор регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Роман Веприцький.

У 2012 р. на баланс комунального підприємства «Київпастранс» для міської електрички було передано 10 електропоїздів. «Ситуація критична. Сьогодні, наприклад, через їхній незадовільний стан дев’ять рейсів міської електрички було скасовано. Ми пропонуємо Київпастрансу повернути нам ці поїзди та виділити на їхнє відновлення 500 млн грн, 50 млн грн на кожен. Цих коштів буде достатньо, щоб провести капітальний ремонт з подовженням терміну експлуатації цього рухомого складу. Крім того, фактично це ті кошти, які місто витрачає щороку на утримання цих поїздів. Подальші витрати та організацію роботи ми беремо на себе», — зазначив Роман Веприцький.

Він також розповів, що проект Kyiv City Express Укрзалізниця планує реалізувати впродовж 2019—2021 рр. «Це не будівництво нової залізничної мережі, а модернізація наявної та зручне поєднання між собою маршрутів. Загальна довжина проєкту буде 343 км, що з’єднає між собою 46 залізничних станцій Київського регіону. Зокрема, це броварський, білоцерківський, трипільський та бориспільський напрямки, що будуть з’єднані міською електричкою. Тож мешканці міст-сателітів Києва, приїхавши до столиці, зможуть швидко дістатися місця роботи або ж навчання», — додав директор регіональної філії.

За попередніми підрахунками, завдяки такій організації залізничного сполучення Укрзалізниця зможе щодня перевозити 80 тис. пасажирів на день або ж приблизно 20 млн пасажирів на рік. Вартість цього проєкту наразі становить декілька мільярдів гривень. «Це має бути проект з фінансуванням з бюджету Києва та міст-сателітів столиці. Ми успішно запустили бориспільський експрес і розуміємо, що є нагальна потреба повного якісного оновлення приміського сполучення Київського вузла», — додають у компанії.

«Крім того, ми впровадимо сучасну систему контролю та обліку пасажирів, створимо нові робочі місця. Тож проект буде корисним як для Укрзалізниці, так і для Києва та регіонів», — резюмував Роман Веприцький.

Нагадаємо, рух міської електрички в Києві було відкрито в серпні 2009 р., з жовтня 2011-го запущено рух кільцевим маршрутом протяжністю 50,8 км. Щодня електричка перевозить приблизно 50,5 тис. пасажирів.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?