Укрзалізниця закликає АМКУ перевірити інформацію про змову двох національних виробників вагонів

03 вересня 2019, 12:47

Укрзалізниця звернеться до Антимонопольного комітету України з проханням перевірити оприлюднену в ЗМІ інформацію стосовно можливої змови двох національних виробників рухомого складу під час участі в тендері компанії із закупівлі пасажирських вагонів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Нагадаємо, у тендері Укрзалізниці із закупівлі пасажирських вагонів взяли участь два виробники — ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» і ТОВ «Харківський вагонобудівний завод». Їхня тендерна документація була практично ідентичною, а цінові пропозиції майже не відрізнялися.  

«Є промовисте визначення для таких ситуацій — картельна змова. Два учасники ставлять космічну ціну на вагон — у районі $ 1 млн. Цінові пропозиції відрізняються на десятитисячні долі відсотка (тендер у 1,5 млрд грн, нагадаю), і ціну ніхто не перебиває. Документація обох «конкурентів» дуже схожа, а головне — схоже бажання заробити на Укрзалізниці», — зауважив Євген Кравцов.

За його словами, Укрзалізниця в жодному разі не поступиться тим, хто замислив змову проти стратегічного підприємства країни.  

Євген Кравцов також повідомив, що відповідальні структурні підрозділи компанії вже отримали доручення розібратися в ситуації, що склалася. Матеріали за результатами цієї перевірки Укрзалізниця направить на розгляд до АМКУ.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?