Укрзалізниця закупила 18 нових пасажирських вагонів і ще 26 отримає у 2020 р.

08 січня 2020, 10:26

Укрзалізниця у 2019 р. прийняла в експлуатацію 18 нових пасажирських вагонів українського виробника. Йдеться про 16 вагонів купейного типу і два — типу СВ. Також компанія передплатила поставку ще 26 вагонів у 2020 р.

У нових вагонах використані сучасні матеріали, суттєво підвищений рівень комфорту. На вимогу Укрзалізниці 70 % обладнання вагона вітчизняного виробництва, зокрема і системи кондиціювання та вакуумні туалети (ті, що використовувалися раніше, були іноземного виробництва). Для зручності пасажирів передбачені розетки на рівні верхніх полиць, збільшена кількість розеток у проходах. До того ж у кожному купе відчиняються кватирки, а вода для чаю нагрівається безвідносно руху поїзда і є гарячою вже при посадці пасажирів. Нові вагони увійдуть до складу фірмових поїздів.

Окрім закупівлі нових, Укрзалізниця також оновлює парк пасажирських вагонів за рахунок капітально-відновлювального ремонту (КВР), що значно подовжує термін їхньої експлуатації. Так, минулого року компанія оновила 29 вагонів: термін їхньої експлуатації подовжили на 14 років. Загальна сума інвестицій у КВР у 2019 р. перевищила 340 млн грн. Із вагонів, що пройшли КВР, торік сформували нічний експрес Київ—Маріуполь, новий поїзд Київ—Чернівці, другий склад поїзда Київ—Запоріжжя—Київ, новий склад поїзда Київ—Лисичанськ, що дало змогу збільшити періодичність його курсування.

Придбання пасажирських вагонів здійснюється винятково за кошти компанії. Укрзалізниця не отримує фінансування з державного бюджету для оновлення пасажирського рухомого складу, як це передбачено законом. За результатами 2019 р. збитки в пасажирському секторі (загалом у далекому та приміському залізничному сполученнях) можуть перевищити 12 млрд грн.

Довідка

Новий пасажирський вагон купейного типу виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» призначений для перевезення 40 пасажирів зі швидкістю руху до 160 км/год та може експлуатуватися як на електрифікованих, так і на неелектрифікованих залізницях. Вагон обладнаний кліматичною системою, двома вакуумними туалетами закритого типу.

Також у вагоні вдосконалена робота системи опалення в автоматичному режимі, передбачене встановлення додаткових фільтрів у системи опалення та водяного пожежогасіння. Встановлені більш потужні електричні перетворювачі для безперебійної роботи мікрохвильової печі, а також енергозберігаюче освітлення.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?