Укрзалізниця залучає від ЄБРР ще 100 млн дол. США на модернізацію інфраструктури

12 вересня 2019, 15:15

Укрзалізниця додатково розмістила майже $ 100 млн єврооблігацій. Таким чином, цьогорічний загальний випуск євробондів компанії становить приблизно $ 600 млн. Кінцевий термін погашення — до 2024 р. з ефективною ставкою 7,292 % річних.

10 вересня між Укрзалізницею та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписано рамкову угоду, відповідно до якої 70 % із залучених $ 100 млн буде спрямовано на модернізацію залізничної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів TEN-T. Ще 30 % коштів компанія спрямує на оновлення засобів диспетчерської сигналізації і зв’язку, а також на  удосконалення системи контролю залізничного трафіку. «Укрзалізниця впроваджує збалансовану політику модернізації компанії, слідом за вагонами та локомотивами ми інвестуємо у розвиток інфраструктури. З нашими партнерами з ЄБРР прийнято рішення частково оновити залізничне полотно транспортних коридорів TEN-T, якими проходить приблизно 80 % усіх транзитних вантажів. Крім того, ми беремо на себе зобов’язання також оновити пристрої диспетчеризації та зв’язку», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами керівника товариства, завдяки цим заходам Укрзалізниці вдасться залучити додаткові транзитні вантажі, зменшити час проходження їх територією України і, як наслідок, збільшити фінансові надходження компанії. 

Найближчим часом Укрзалізниця та ЄБРР планують погодити план імплементації угоди, яким буде визначено повний перелік проектів модернізації. «Закупівля матеріалів проводитиметься за правилами ЄБРР. Це гарантує, що процес буде максимально прозорим. Учасниками тендера можуть бути як резиденти України, так і нерезиденти України. Це дасть можливість залучити до закупівлі широке коло учасників. Усі роботи ми плануємо виконати у 2020 р. своїми силами, для цього у нас є і людські, і технічні ресурси», — резюмував Євген Кравцов.

Нагадаємо, на початку липня 2019 р. Укрзалізниця вперше після шестирічної перерви залучила фінансування з міжнародного ринку капіталу на $ 500 млн. Купон за бондами є найнижчим з 2011 р. серед квазісуверенних позичальників з України.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?