Уряд затвердив новий склад правління АТ «Укрзалізниця»

14 червня 2019, 13:42

У сьогоднішньому числі газети «Урядовий кур’єр» опубліковане рішення Кабінету Міністрів України про введення до складу правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, Марчіна Целеєвського, Франтішека Буреша та Сергія Кушніра. Водночас Уряд вивів зі складу правління компанії Іренеуша Василевського та Марека Залєсного.

Кадровий відбір нових топ-менеджерів провело рекрутингове агентство Odgers Berndtson, а поетапну оцінку результатів — наглядова рада Укрзалізниці.

  Франтішек Буреш — відомий міжнародний топ-менеджер. Останні роки очолював Центр досліджень і випробувань залізниць «Чеська залізниця» VELIM (Прага, Чехія). Франтішек Буреш працював на керівних посадах у низці світових виробників рухомого залізничного складу. Серед них такі гіганти, як ALSTOM, Skoda Holding Group та Skoda Electric. В Укрзалізниці він відповідатиме за реалізацію виконання програми з оновлення та будівництва рухомого складу.
  МарчінЦелеєвський має великий міжнародний досвід зі впровадженнянових моделей роботи та сервісів у пасажирських перевезеннях. Очолював найбільший польський залізничний оператор — PKP Intercity, керував пасажирською компанією PKP. Успішно реалізував проект запуску високошвидкісних поїздів у Польщі — Pendolino. Свого часу ефективно керував польськими авіалініями LOT POLISH AIRLINES, де завершив та запустив історичну для компанії LOT стратегію розвитку на 2016—2025 рр.
  Сергій Кушнір працює в команді Укрзалізниці з початку 2019 р. як директор з ремонту рухомого складу. Він має великий досвід роботи в органах державної влади. Завдання Сергія Кушніра — вибудовування ефективної системи взаємодії з Урядом, центральними, регіональними та місцевими органами влади. Зокрема, серед пріоритетних завдань — доопрацювання Закону України «Про залізничний транспорт» та схвалення його Верховною Радою України. До роботи в Укрзалізниці Сергій Кушнір керував службою віце-прем’єр-міністра України, працював на посаді заступника міністра та заступника державного секретаря КМУ.
  Іван Юрик вже має великий досвід роботи в Укрзалізниці як член наглядової ради компанії, беручи участь у роботі комітетів зі стратегії, фінансів та аудиту. Має великий досвід залучення прямих іноземних інвестицій в Україну. У 2017—2018 рр. працював на керівних посадах агентства сприяння інвестиціям Ukraineinvest. У 2014—2016 рр. — керівник служби міністра Міністерства фінансів України. У 2010—2014 рр. очолював представництво в Україні інвестиційної компанії Blackstone. В Укрзалізниці очолюватиме стратегічний напрям залучення інвестицій та роботу з потенційними інвесторами. Важливе завдання — робота з кредитним портфелем компанії та реструктуризація боргів. 

У складі правління Укрзалізниці продовжать свою роботу Желько Марчек та Ремігіуш Пашкевич.

  Ремігіуш Пашкевич долучився до роботи в Укрзалізниці у червні 2016 р. В його зоні відповідальності — сектор інфраструктури залізниці та безпека руху. Саме під його керівництвом торік було завершено реалізацію масштабних та важливих інфраструктурних проектів — будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю та будівництво швидкісного залізничного сполучення з аеропортом «Бориспіль». Ремігіуш Пашкевич має великий досвід роботи у галузі. У 2012—2015 рр. очолював PKP PLK, польський оператор залізничної інфраструктури. Під його керівництвом була запроваджена наймасштабніша в Польщі програма модернізації та інфраструктурних інвестицій на залізниці. Окрім цього, він має значний досвід управління та фінансового менеджменту. У 2009—2012 рр. очолював промислову корпорацію ANWIL, працював у PKN ORLEN, Польському національному банку, Міністерстві фінансів Польщі та обіймав різні посади в наглядових радах найбільших польських компаній. 
  Желько Марчек продовжить очолювати надважливий напрямок управління персоналом у найбільшій та найчисленнішій державній компанії України. За його керівництва компанією було впроваджено низку успішних проектів з розвитку персоналу та кадрової політики. Зокрема, впроваджено нове положення про оплату праці, розпочато роботу над реалізацією системи мотивації праці залізничників, у роботі — низка проектів з корпоративної соціальної відповідальності. Желько Марчек має понад 15-річний досвід управління персоналом. У 2014—2015 рр. був незалежним членом наглядової ради Укрросметалл, у 2013—2014 рр. працював директором з персоналу групи Starlightmedia, у 2007—2013 рр. — на аналогічній посаді у ПАТ «Дніпроспецсталь». Майже 13 років обіймав керівні посади в корпорації McDonald’s в Україні, Румунії та Югославії. Брав участь у проекті реформування HR-напрямку в компанії «Нова Пошта».

З Постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 488 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2015 р. № 815» можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/2KhBEl8.

Раніше повідомлялося, що наприкінці травня до команди менеджерів Укрзалізниці долучився фахівець із багаторічним досвідом роботи в провідних українських та міжнародних компаніях — Микола Іванінів, який куруватиме операційну роботу сектору економіки та фінансів. З 2014 р. Микола Іванінів обіймав посаду директора і члена правління «AXA Україна» (входить до міжнародної групи страхових та інвестиційних компаній AXA Group ). У 2013—2014 рр. працював фінансовим директором у компанії «Датагруп» — всеукраїнського оператора зв’язку для бізнесу та будинків. У різні роки обіймав посади віце-президента з фінансів та адміністрування RISE Group, фінансового директора в страховій компанії ALICO та керуючого казначейством Kraft Foods EEMEA HQ.

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 456 Олександра Бужора та Сергія Михальчука виведено зі складу правління АТ «Укрзалізниця».

Довідка. Раніше наглядовою радою Укрзалізниці було затверджено та погоджено Мінекономрозвитку України порядок, за яким призначення нового голови правління та прийняття наглядовою радою рішення щодо доцільності ініціювання припинення повноважень діючого члена правління є підставою для проведення відбору кандидата на посаду члена правління.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?