УЗА надала зауваження до оновленого договору Укрзалізниці на перевезення вантажів

18 червня 2020, 18:00

Українська зернова асоціація (УЗА) вітає налаштованість АТ «Укрзалізниця» на діалог із бізнес-середовищем, зокрема учасниками зернового ринку, та наголошує на важливості продовження діалогу та комунікації на високому рівні. Про це повідомив портал «Агроперспектива».

Прозорість і відкритість у роботі залізничного монополіста дає змогу вибудувати справедливі правила гри для всіх учасників ринку залізничних перевезень і сподіватися на підвищення ефективності роботи АТ «Укрзалізниця».

УЗА позитивно оцінює врахування частини пропозицій зерновиків у проєкті Договору про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом, однак вважає, що низка положень документа досі потребує доопрацювання і врахування зауважень бізнес-середовища у новій редакції Договору. Зокрема, йдеться про документальне оформлення взаємовідносин відправника та перевізника, фінансові взаємовідносини, відповідальність сторін тощо. Всі пропозиції зерновики офіційно надали до Укрзалізниці та сподіваються на їх урахування.

УЗА наголошує на критичній важливості ефективної роботи залізниці для аграрної галузі та зернового ринку зокрема. Як відомо, виробництво та експорт зерна в Україні щорічно зростає. Так, за експертною оцінкою УЗА, у найближчі роки очікується зростання виробництва зерна й олійних до 100 млн т, експорту — до 70 млн т. Україна впевнено рухається до цих показників, і вже цьогоріч виробництво зерна сягнуло 98 млн т, а експорт досягне рівня 60 млн т. Понад 95 % експорту зерна здійснюється через порти Чорного та Азовського морів, при цьому майже 70 % обсягу зерна транспортується від елеваторів до портів залізницею. Сьогодні перевезення зерна займає понад 10 % від фізичного обсягу вантажних перевезень Укрзалізниці, але при цьому приносить їй 20 % усіх доходів від усіх вантажних перевезень.

Нагадаємо, що новий договір від АТ «Укрзалізниця» на вантажні перевезення повинен вступити в дію з 1 липня 2020 р.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?