26 жовтня міжвідомча комісія ПАТ «Укрзалізниця» атестувала виробничу базу експлуатаційного вагонного депо Коломия регіональної філії «Львівська залізниця» на проведення ремонту та переобладнання мінераловозів неробочого парку на рухомий склад для перевезення сипучих вантажів.

У ході роботи експертна комісія у складі представників Департаменту вагонного господарства ПАТ «Укрзалізниця», регіональної філії «Львівська залізниця» та філії «Панютинський вагоноремонтний заводу», який є розробником технічних умов із переобладнання мінераловозів, провела приймання дослідного зразка вагона, переобладнаного коломийськими вагонниками, перевірила конструкторську і технологічну документацію, а також ознайомилася з технічним оснащенням підрозділу та оглянула виробничі цехи підприємства. У підсумку експерти дали дозвіл на початок серійної модернізації і експлуатацію цього рухомого складу.

Нагадаємо, що за дорученням виконавчого директора регіональної філії «Львівська залізниця» Володимира Крота першими технологію ремонту та переобладнання мінераловозів неробочого парку на вагони для перевезення сипучих вантажів у серпні цього року опрацювали фахівці ремонтного вагонного депо Дрогобич. Після успішного досвіду ремонту та модернізації мінераловозів у Дрогобичі Володимир Крот поставив завдання опрацювати технологію та налагодити аналогічний процес в експлуатаційному вагонному депо Коломия. Крім того, влітку цього року в ремонтному вагонному депо Здолбунів освоїли технологію переобладнання універсальних платформ, що незадіяні в перевізному процесі, для можливості перевезення сипучих вантажів.

Зауважимо, що Львівська залізниця стала першою і поки що єдиною серед регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця», де налагоджено технологію ремонту та переобладнання такого рухомого складу в умовах депо. У такий спосіб львівські залізничники вирішують проблему недостатньої кількості рухомого складу, призначеного для перевезення сипучих вантажів, зокрема щебеню для потреб автодорожніх підприємств. Нині вже кілька десятків, а до кінця року — майже сотня одиниць відремонтованого та модернізованого рухомого складу працюватиме на замовників щебеневої продукції в регіоні.