9 червня на німецькому телеканалі «SWR» вийшов випуск № 934 програми «Eisenbahn-Romantik» про контейнерний поїзд «Вікінг», що курсує за маршрутом Одеса – Київ – Мінськ – Вільнюс – Клайпеда.

Німецькі тележурналісти розповіли європейському глядачу про унікальність маршруту і його значимість: «Проект «Вікінг» є останньою частиною транспортного ланцюга з Китаю до Північної та Центральної Європи — і він працює злагоджено, не зважаючи на всі політичні суперечності. А вже у найближчому майбутньому світової торгівлі вантаж у контейнерах по Новому Шовковому шляху доставлятиметься з Далекого Сходу на ринки Європи за кілька діб»,– зазначається в анотації до фільму.

З цього випуску програми глядач також дізнається, що контейнерний потяг «Вікінг» курсує 2-3 рази на тиждень, долаючи 1 734 км від Чорного до Балтійського моря за рекордні 51-54 години. Це стало можливим завдяки тому, що перетин двох міжнародних кордонів займає не більше півгодини, а сам потяг має абсолютний пріоритет в оформленні на всіх станціях, через які слідує.

Підкреслимо, зйомки фільму проводилися в Україні восени минулого року, зокрема в межі регіональних філій «Одеська залізниця» та «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». Телеглядач може побачити рух вантажних поїздів через залізничний міст у Затоці, навантаження контейнерів на залізничні платформи у морському порту Одеса, роботу залізничників у локомотивному депо Одеса-Сортувальна, українські пейзажі, повз які проїжджає «Вікінг» аж до самої прикордонної залізничної станції Бережесть, що на кордоні з Білорусію. Крім того, журналісти відвідали Київ та зону відчуження Чорнобиль.

Подивитися випуск №934 можна за посиланням: https://www.swr.de/eisenbahn-romantik/ebr-934-vikingtrain/-/id=13831034/did=21423098/nid=13831034/sxbbey/index.html