Відкриття ринку залізничних перевезень стане значним викликом для галузі, — Андреас Матьє

21 грудня 2019, 10:53

Відкриття ринку перевезень в Україні стане значним викликом для всієї залізничної галузі, на який Укрзалізниці, як державній компанії, доведеться давати адекватну відповідь, вважає член наглядової ради компанії Андреас Матьє.

«Укрзалізниця активно готується до лібералізації ринку перевезень, в рамках якого компанія буде конкурувати з приватними гравцями. Я можу поділитися досвідом запуску відповідного ринку в Австрії. В пасажирському сегменті в цій державі активно працює приватний перевізник, який своєю появою створив безліч викликів для Австрійської залізниці, адже якість послуг приватного оператора була набагато краще», — сказав він в інтерв’ю проєкту «12 облич стратегії Укрзалізниці».

Саме тому, на думку Андреаса Матьє, Укрзалізниця повинна дуже добре підготуватися до лібералізації ринку перевезень, як пасажирських, так і вантажних.

«І тут вже йдеться про доінвестування технічної модернізації інфраструктури та рухомого складу, що є одним з ключових «домашніх завдань», — додав він.

Андреас Матьє також наголосив, що Укрзалізниця — одна з ключових державних компаній, оскільки вона є важливим чинником економічного розвитку, а сильні сторони компанії полягають в її структурі, за допомогою якої вона може забезпечувати надання різноманітних послуг із залізничних перевезень.

«Не варто також забувати, що ще нещодавно компанія переживала важкі часи, перебуваючи у стані фінансового дефолту. Але за останні 18 місяців мого перебування у наглядовій раді я спостерігаю ефективні дії менеджменту, якому вдалося не лише стабілізувати фінансовий стан компанії, а й забезпечити належне надання послуг. Звісно, є скарги від пасажирів, але зауважу, що вони є в усьому світі», — резюмував член наглядової ради Укрзалізниці.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?