Сьогодні, 28 грудня, в. о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов під час робочої поїздки до міста Синельникове, що на Дніпропетровщині, оглянув дві новозбудовані секції, загалом на 56 квартир, другої черги 100-квартирного житлового комплексу по вул. Чехова, 4. Нагадаємо, що першу чергу цього комплексу на 44 квартири було введено в експлуатацію у грудні минулого року.

Євген Кравцов відзначив, що відновлена після його приходу на посаду керівника Укрзалізниці у серпні 2017 р. програма з житлового будівництва та переобладнання об’єктів під житло, сьогодні дає свої результати і демонструє позитивну динаміку. «На кінець 2018-го маємо завершені чотири об’єкти та 63 квартири. Для порівняння: торік нам вдалося збудувати 44 квартири. Хоча, нагадаю, тоді це нам вдалося зробити за кілька останніх місяців 2017 р., буквально за лічені тижні, відновивши програму житлового будівництва для залізничників», — зауважив керівник Укрзалізниці.

Євген Кравцов також відзначив важливість того, що у 2018 р. виконано значний обсяг робіт з будівництва 110-квартирного житлового будинку у м. Харків по вул. Малиновського. Це дозволить залізничникам гарантовано і без зволікань здати його в експлуатацію наступного року. Окрім того, у першому півріччі 2019 р. в м. Слов’янськ очікується завершення капітального ремонту триповерхового гуртожитку на 32 кімнати.

В Укрзалізниці наголошують: покращення житлових умов — актуальне питання для багатьох залізничників. Тому реалізація житлової програми, забезпечення її фінансування перебуває у зоні особливої уваги правління компанії. «Ми переконані, що це не стільки видатки, скільки важлива інвестиція в галузь, яка дозволяє підвищити мотивацію до праці, зберегти кваліфіковані кадри та залучити на робочі місця молодих фахівців», — зазначив Євген Кравцов.

Він також додав, що, крім завершення будівництва другої черги житлового комплексу в Синельниковому на 56 квартир, цьогоріч нові помешкання для залізничників збудовані в Івано-Франківську, с. Хриплин Івано-Франківської області та у Рівному. Зокрема, в житловому будинку в с. Хриплин за рахунок переобладнання додатково створено три квартири. В Івано-Франківську реконструйовано будівлю під триквартирний житловий будинок. У Рівному виконані роботи з реконструкції нежитлового приміщення під двокімнатну квартиру.

Також нині завершуються роботи з капітального ремонту триповерхового гуртожитку у м. Слов’янськ на 32 кімнати готельного типу з поліпшенням планування. У будівлі гуртожитку завершується комплекс внутрішніх оздоблювальних робіт, заміна внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж, перепланування у кімнатах для створення усіх зручностей. Залишилося обладнати кімнати меблями та побутовими приладами, санвузли — сантехнікою, і нові помешкання будуть готові зустрічати своїх господарів у першому кварталі 2019 р.

Під час будівництва житлових об’єктів використовуються енергозберігаючі технології. Встановлюються металопластикові вікна, виконується ефективне утеплення фасадів. При цьому в квартирах виконується комплекс оздоблювальних робіт, таких як наклеювання шпалер, покриття підлоги лінолеумом та ламінатом, встановлення міжкімнатних дверей, сантехніки, для господарсько-побутових потреб забезпечено холодне та гаряче водопостачання, водовідведення.

Крім того, керівник Укрзалізниці прокоментував і питання забезпечення житлом мешканців станції Усатове. «Безвідповідальні рішення, внаслідок яких родини залізничників десятиріччями змушені проживати у вагонах на станції, залишили нам складну спадщину, — заявив Євген Кравцов. — Моя позиція: рішення по Усатовому мало бути не просто формальним включенням до перспективного плану житлового будівництва. Наші служби ретельно опрацювали це питання як з точки зору будівництва з «нуля», так прораховували і варіанти придбання готового житла у цьому регіоні. Другий має беззаперечні переваги: у разі придбання готового житла для наших працівників день їхнього новосілля настане набагато швидше. На вирішення квартирного питання мешканців залізничної станції Усатове ми передбачили майже 13 млн грн».

На збудовані цього року об’єкти спрямовано 42 млн грн, а загалом на програму житлового будівництва Укрзалізниці у поточному році — понад 100 млн грн. Відповідно до рішення правління Укрзалізниці, у 2019 р. передбачається продовження реалізації програми з житлового будівництва та переобладнання об’єктів під житло.