Логістика аграрних вантажів, зокрема експортних партій в напрямку портів, відбувається в штатному режимі. Такого висновку дійшли учасники штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві, чергове засідання якого відбулося 27 листопада під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка. Відповідне повідомлення розміщене на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У режимі скайп-зв’язку керівництва Укрзалізниці та Адміністрації морських портів України повідомили, що не бачать причин для порушення ритмічності відвантажень, яка була досягнута, зокрема, і завдяки міжвідомчій співпраці в рамках Штабу, а також  ризиків для зменшення обсягів перевезень сільськогосподарських вантажів в умовах введення воєнного стану та ситуації в Приазов’ї.

«Учасники Штабу в особі ключових перевізників констатують, що суттєвого впливу запровадження воєнного стану на обсяги завантажень, суб’єктів господарювання та надання послуг немає. Відвантаження зернової групи відбуваються у штатному режимі», —  зазначив Максим Мартинюк.

Так, за словами керівника Укрзалізниці Євгена Кравцова, поточні плани з перевезень з урахуванням режиму ВС сформовані таким чином, щоб мінімізувати вплив на завдання щодо експорту зернової групи й аграрної продукції. «Укрзалізниця ставить собі за завдання не змінювати якість та умови перевезень. У разі зміни загальнонаціональної ситуації  та прийняття відповідних рішень найвищими державними органами необхідні заходи оперативно обговорюватимуться на засіданні Штабу з усіма учасниками ринку», — підкреслив він.

Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України також нагадує, що станом на 26 листопада Україна з початку 2018/2019 МР вже експортувала 17,4 млн т зернових, зернобобових та борошна.