Як працюватимуть залізничні клінічні лікарні в умовах карантину

19 березня 2020, 09:37

Філія  «Центр охорони здоров’я» видала наказ про запровадження клінічними лікарнями на залізничному транспорті філії «Центр охорони здоров’я» акціонерного товариства «Українська залізниця» заходів, яких необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні.

Як повідомила кореспонденту «Медіацентру «Магістраль» менеджерка філії «Центр охорони здоров’я» Олена Дерибон, планову госпіталізацію хворих тимчасово призупинять. Слід розуміти, що при цьому екстрена медична допомога буде надаватися надалі.

Заборонене проведення всіх обов’язкових профілактичних медичних оглядів (окрім передрейсових та післярейсових) на час карантину. Відомчим лікарням наказано провести виписку хворих, стан яких дозволяє перевести їх на амбулаторне лікування, для подальшого спостереження за ними в домашніх умовах. Черговий лікар амбулаторно-поліклінічної ланки контролюватиме стан осіб дистанційно за допомогою телефонного зв’язку.

У стаціонарних відділеннях проводиться дезінфекційна обробка та подальше їхнє закриття на час карантину. Відвідування стаціонарних хворих буде обмежене, а з дітьми — заборонене. Відвідувачі обов’язково мають одягати медичні маски та пройти дистанційну термометрію.

Захист медичного персоналу

АТ «Укрзалізниця» також попіклувалося про медичних працівників. Так, на виклики до пацієнтів з температурою 38 ºС і вище вони виїжджатимуть, застосувавши засоби індивідуального захисту. Попередньо у телефонній розмові з’ясовуватимуть, чи є у пацієнта скарги на підвищену температуру, кашель, утруднене дихання, звертаючи особливу увагу на анамнез, а саме, чи прибув пацієнт упродовж останніх двох тижнів з країн, де зареєстровані випадки гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

Алгоритм роботи

Вагітних та дітей першого року життя лікарі консультуватимуть за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку, за потреби виїжджатимуть додому. У вагітних, які перебувають на обліку не рідше двох разів на тиждень з’ясовуватимуть, чи мають вони симптоми респіраторної інфекції.

Потоки пацієнтів з патологіями органів і систем будуть розмежовані з тими, хто має ознаки вірусної інфекції. Пацієнтів з гарячкою прийматимуть у дві зміни з 30-хвилинною перервою для вологого прибирання двічі—тричі за зміну, провітрюванням і ультрафіолетовим опроміненням.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?