З 1 липня підвищуємо заробітну плату працівникам, — Євген Кравцов

24 червня 2019, 13:57

Заробітна плата працівників залізничної галузі з 1 липня 2019 р. зросте на 10 % — таке рішення ухвалило правління АТ «Укрзалізниця» для вдосконалення оплати праці залізничників. Про це своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Практично 1,5 млрд грн виділяємо на підвищення заробітної платні залізничникам. Це рішення ухвалили правлінням, і воно набуває чинності вже з 1 липня. На 10 % підвищуємо оклади та часові тарифні ставки більше 250 тис. робітників», — повідомив керівник Укрзалізниці.

Євген Кравцов також наголосив, що зарплата менеджменту не буде збільшена: «Одразу скажу: збільшення зарплати не стосується керівництва (менеджменту компанії, керівників напрямів, виробничих підрозділів та їхніх заступників)».

В Укрзалізниці зауважують, що такий важливий крок дасть змогу не лише зберегти кваліфіковані кадри, а й повернути залізничників до десятки галузей економіки України, що лідирують за рівнем середньомісячної заробітної плати.

Середня заробітна плата залізничників у квітні становила 11 342 грн, що на 10 % більше рівня середніх зарплат у державі. «Попри втрати значних обсягів перевезень через дії держави-агресора, збитки від пасажирських перевезень, податкові відрахування Укрзалізниця продовжує щороку інвестувати в оновлення компанії та виділяти кошти на підвищення зарплат працівників», — зазначив Євген Кравцов.

Так, з 2014-го до 2018 р. зарплата залізничників загалом зросла в 2,5 раза, причому в 2017 р. зростання було максимальне — 35 %. «До 2014 р. такого стрімкого зростання заробітних плат у галузі не було. Наприклад, з 2010 р., ще до російської агресії, підвищення зарплат коливалося щороку від 5 % до максимум 15 %, але у ті часи були більш сприятливі економічні умови», — зазначив Євген Кравцов.

Він також додав, що фонд оплати праці Укрзалізниці щороку зростає. Так, якщо у 2017 р. він становив 26 млрд грн, то у 2018 р. — вже 33 млрд грн. На зарплату працівників торік Укрзалізниця спрямувала понад 42 % валового доходу компанії, тоді як інші галузі зазвичай на оплату праці витрачають значно менше.

Керівник Укрзалізниці також додав, що рішення топ-менеджменту компанії щодо підвищення заробітної плати працівникам у 2019 р. було детально опрацьовано та узгоджено з профспілкою залізничників і транспортних будівельників України.

Нагадаємо, за підсумками 2018 р. Укрзалізниця посіла 12 місце серед галузей економіки України за рівнем середньомісячної заробітної плати.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?