З початку 2019 року працівники Укрзалізниці затримали 45 залізничників, які намагалися вкрасти загалом 9 тис. л пального

10 липня 2019, 13:40

З початку 2019 р. за сприяння відомчої охорони й Департаменту економічної та інформаційної безпеки АТ «Укрзалізниця» за крадіжки паливно-мастильних матеріалів було затримано 45 залізничників, які намагалися вкрасти загалом 9 тис. л пального. Усіх зловмисників передано до правоохоронних органів. 

В Укрзалізниці з’ясували, що 29 із 45 затриманих зловмисників — члени локомотивних бригад. Щодо кожного випадку в компанії провели службові розбори, за результатами яких звільнено 23 крадіїв, 14 з яких — члени локомотивних бригад. Окрім того, 60 керівників різних рівнів притягнуто до дисциплінарної відповідальності за неналежну організацію профілактичної роботи: чотирьох — звільнено з транспорту, одного — звільнено з посади, 55 — оголошено догану.

Резонансний випадок зухвалого та заздалегідь спланованого викрадення дизельного пального стався 16 травня на перегоні Миколаїв—Мішкове в Миколаївській області. Працівники воєнізованої охорони регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» спільно з працівниками Департаменту економічної та інформаційної безпеки затримали машиніста тепловоза, складача поїздів станції Миколаїв та їхніх спільників  при спробі викрадення за допомогою шлангу та помпи з бака тепловоза дизельного пального. У ході перевірки встановлено, що у кузові автомобіля перебувала заповнена дизельним пальним ємність на 1500 л. Зловмисників та їхній автомобіль із викраденим пальним передано представникам правоохоронних органів.

14 травня  працівники Укрзалізниці на станції Бехи регіональної філії «Південно-Західна залізниця» затримали машиніста та помічника машиніста, які під час руху вкрали з тепловоза майже 400 л дизельного пального — 12 каністр ємністю приблизно 30 л та 12 пластикових пляшок загальною ємністю 25 л. Крадіжка здійснювалася шляхом втручання в паливну систему двигуна тепловоза. Зловмисників разом із вилученим пальним було передано правоохоронцям.

Працівникам Укрзалізниці також вдалося попередити крадіжку 300 л дизельного пального 11 червня на території вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський. Зловмисником виявився машиніст тепловоза локомотивного депо Дарниця.

В Укрзалізниці зазначають, що знищення «схем» із розкрадання пального є пріоритетним завданням у боротьбі з корупцією в галузі, тому суворо каратимуть викрадачів пального. Такі протиправні дії завдають не лише матеріальних збитків, а й великої репутаційної шкоди компанії.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?