З початку року Укрзалізниця витратила 1 млн грн на відновлення приміських поїздів, що постраждали від вандалізму

14 вересня 2018, 14:09

За вісім місяців 2018 р. витрати Укрзалізниці на відновлення приміських поїздів та об’єктів інфраструктури, що постраждали від дій вандалів, становили понад 970 тис. грн. Так, лише в серпні під час обслуговування поїздів на станціях Святошин та Київ-Волинський були виявлені розмальовані вагони приміських поїздів; на станції Тетерів зловмисники викрали крісло машиніста і зламали пульт керування в кабіні поїзда. Крім того, крадії привласнили шість вогнегасників, двоє салонних дверей, два віконні блоки аварійного виходу тощо.

ПАТ «Укрзалізниця» неодноразово інформувала громадськість про стан парку приміських поїздів, зокрема про зношеність електропоїздів (86 %) та дизель-поїздів (97 %). Псування електропоїздів логічно може призвести до того, що на маршрутах їх стане менше, а це позначиться на комфорті пасажирів.

Пасажири інколи не найкращим чином поводяться також із швидкісними поїздами. Раніше повідомлялося, що за час експлуатації швидкісних поїздів, з 2012-го до червня 2018 р. включно, загальні витрати на позапланові ремонти поїздів, пов’язані з актами вандалізму та втручанням сторонніх осіб, становили приблизно 16 млн грн.

На запобігання аварійним ситуаціям та забезпечення сталого, безпечного руху поїздів спрямована складна системна робота всього колективу залізничників. Однак питання безпеки руху значною мірою залежить і від відповідальності та обачності громадян. Дії хуліганів не лише завдають значної матеріальної шкоди державі та спричиняють дискомфорт пасажирам, а й загрожують безпеці руху.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?