За чотири місяці 2019 р. залізничним транспортом у приміському сполученні скористалися 34 млн пасажирів. Що на 796,8 тис. осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«З початку року відзначаємо позитивну тенденцію росту пасажиропотоку у приміському секторі. Четвертий місяць поспіль фіксуємо зростання кількості перевезених пасажирів, тоді як попередні два роки в зазначений період констатували спад у діапазоні від 0,5 млн до понад 3 млн осіб. Так, за перший квартал 2019 р. пасажиропотік зріс на 634 тис. пасажирів, а за чотири місяці цього року — на 796,8 тис. осіб», — зазначив Євген Кравцов.

За його словами, далась взнаки системна робота з пасажирами, котрі почали активніше купувати квитки. Комплекс заходів Укрзалізниці передбачає посилення контролю за безквитковим проїздом та роботою квиткових касирів, проведення інформаційної кампанії щодо запобігання безквитковому проїзду, оптимізацію графіка руху поїздів.

Також за чотири місяці 2019 р., за оперативними даними, перевезено 11,3 млн пасажирів пільгових категорій. За цю послугу Укрзалізниці місцева влада компенсувала на 8 млн грн більше коштів, ніж за відповідний період минулого року, але загалом ця сума незначна і становить лише 16,1 %, або 22,3 млн грн, від обсягу наданих послуг — 138,5 млн грн. Загалом за останні три роки місцеві органи влади заборгували вже понад 1 млрд грн за перевезення пасажирів-пільговиків. Ці кошти необхідні для покращення якості послуг: придбання запасних частин, технічного обслуговування та ремонту моторвагонного рухомого складу.

Приміські пасажирські перевезення залишаються збитковими та здійснюються в умовах гострої нестачі фінансових ресурсів. Так, лише за 2018 р. збитки від перевезень пасажирів у приміському сполученні становили 6,3 млрд грн. У таких складних умовах Укрзалізниця здійснює ремонт критично зношеного парку для забезпечення приміських перевезень. Зокрема, у 2018 р. було відремонтовано та модернізовано 72 секції на суму понад 657 млн грн.