За 4 місяці 2019 року Південній залізниці компенсовано 11,5 % збитків за перевезення пільговиків у приміському сполученні

16 травня 2019, 13:31

Упродовж січня—квітня 2019 р. регіональною філією «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» в приміському сполученні перевезено 3 млн 261 тис. пасажирів пільгових категорій, компенсація за яких повинна відшкодовуватися місцевими органами виконавчої влади, на суму 24 млн 270 тис. грн. Сума отриманої у 2019 р. компенсації становить 2 млн 797 тис. грн (у тому числі 309 тис. грн — погашення заборгованості з компенсації минулого року), або 11,5 % від суми наданих за січень—квітень послуг.

Найповніше із семи областей України, на території яких Південна залізниця забезпечує транспортне обслуговування, відшкодовуються збитки у Донецькій (63 %), Луганській (53,2 %), Кіровоградській (34 %) та Чернігівській (31 %).

Регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» здійснює пільгове перевезення громадян відповідно до чинного законодавства. Компенсація за пільгове перевезення повинна забезпечуватися за рахунок місцевих бюджетів. Свої соціальні зобов’язання залізничники виконують безвідмовно і в повному обсязі. Недоотримання компенсації збитків з боку органів місцевої влади створює суттєві перешкоди для придбання запасних частин у необхідному обсязі та робить неможливими модернізацію й ремонт рухомого складу.

Південна залізниця вкотре закликає органи місцевої влади областей, у межах яких магістраль здійснює свою діяльність, віднайти можливість компенсувати збитки за пільгові перевезення громадян і не змушувати Південну залізницю скорочувати розміри руху приміських поїздів.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?