У січнітравні 2018 р. в умовах афілійованих підприємств і виробничих підрозділів регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця» капітально відремонтовано 44 локомотиви та проведено ще понад 3,1 тис. поточних ремонтів тягового рухомого складу. Про це повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«Технічна справність найбільш дефіцитного — тягового рухомого складу — на постійному контролі керівництва Укрзалізниці. В умовах, коли інвентарний парк локомотивів майже повністю зношений, а нова техніка за контрактом з GE очікується, наші підрозділи мають забезпечити якісні та своєчасні ремонти та модернізацію. За п’ять місяців поточного року капітально відремонтовано 44 локомотиви», — повідомив Євген Кравцов.

Окрім того, за словами керівника Укрзалізниці, у виробничих підрозділах товариства проведено понад 3,1 тис. поточних ремонтів локомотивів, у тому числі понад 2,4 тис. ремонтів електровозів та 690 тепловозів.

Також для забезпечення перевізного процесу справним тяговим рухомим складом в Укрзалізниці втілюються програми відновлення експлуатаційного парку локомотивів, якими в першому та другому кварталі 2018 р. передбачено введення в експлуатацію 384 локомотивів. Станом на 1 червня відновлено працездатність 216,5 од. локомотивів.

Раніше повідомлялося, що в червні—липні Укрзалізниця планує перевірити технічний стан 305 локомотивів, що знаходяться в експлуатаційному та резервному парках локомотивних депо Кременчук, Кривий Ріг, Львів-Захід та Мукачево.

 

Довідка

Наразі інвентарний парк локомотивів Укрзалізниці становить 3566 одиниць, з них: 550 — пасажирські (71 — тепловози, 479 — електровози), 1758 — вантажні (609 — тепловози, 1149 — електровози), 1258 — маневрові тепловози.

З метою оновлення парку локомотивів у лютому 2018 р. підписано пакет важливих документів довгострокового партнерства з компанією General Electric. З них розпочинається перший етап співробітництва з GE для оновлення та модернізації парку тепловозів Укрзалізниці. Зокрема, підписано рамкову угоду між Укрзалізницею та GE щодо 15-річного партнерства оновлення та модернізації рухомого тягового складу. В рамках підписаних угод Укрзалізниця планує у 2018 р. отримати в лізинг 30 нових дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %.

5 червня 2018 р. компанія GE Transportation і ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» підписали угоду про локалізацію виробництва 30 локомотивів TE33A серії Evolution. Передбачається, що перші тепловози Укрзалізниця отримає наприкінці 2018 р.

А 21 червня 2018 р. керівники Укрзалізниці та General Electric Transportation обговорили  хід виконання угоди про будівництво локомотивів.