За неефективне використання вагонів Укрзалізниці запровадимо штрафи, — Євген Кравцов

09 жовтня 2019, 14:25

Укрзалізниця планує боротися з неефективним використанням клієнтами вагонів компанії. Зокрема, вантажовідправникам, які понад нормативи використовують вагони компанії, доведеться сплачувати штрафи. Про це в інтерв’ю виданню «Бізнес Цензор» розповів голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За його словами, нині компанії доволі часто неефективно використовують вагони Укрзалізниці. Простої вагонів збільшилися у всіх галузях. Наприклад, «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР) неефективно працює на під’їзних коліях і в обслуговуванні вантажних вагонів. Через це затримки вагонів Укрзалізниці при нормативі 72 години нерідко сягають 10 днів. У «Метінвесту» середній показник зростання простою вагонів 15 %, у АМКР — вдвічі. Таке погіршення показників впливає на всю роботу Укрзалізниці. Вихід із ситуації в Укрзалізниці вбачають у запровадженні штрафів.

«Це непопулярний крок, тому що тим, хто використовує вагонний парк Укрзалізниці й перевищує встановлені нормативи, доведеться платити штрафи. Звісно, ніхто цього робити не хоче», — зазначив Євген Кравцов.

Він також пояснив принципи нарахування штрафів: «Штраф прив’язується до поточного тарифу. Це не означає, що ми до різних видів рухомого складу застосовуємо різні підходи. Тільки-но ми відійдемо від диференціації тарифу, це буде автоматичний однаковий відсоток для всіх».

Керівник Укрзалізниці також розповів про розв’язання проблеми вузьких місць на під’їзних коліях до портів. Вона залишається актуальною, адже сьогодні Укрзалізниця вивантажує приблизно 1,8—2 тис. вагонів на добу, тоді як максимальна потужність з розвантаження зернових у портах нині майже 2,4 тис. вагонів на добу.

«Є кілька моментів з покращення роботи й усунення вузьких місць. Перше — це координація роботи залізниці з самими портами… Друге — робота самих стивідорів з компаніями-судновласниками. Це безперебійна робота в пікові періоди вивантажувальних і навантажувальних потужностей у портах. Іноді ми маємо ситуацію, що порти в пік не справляються з обсягом перевалки», — зазначив Євген Кравцов.

Він також зауважив, що створена у регіональній філії «Одеська залізниця» дирекція з координації дій залізниці з портами дала позитивний поштовх у відносинах залізниці з портами. Зокрема, збільшилася кількість вивантажених вагонів на добу. Так, за 9 місяців 2019 р., порівняно з відповідним періодом минулого року, кількість відпрацьованих вагонів збільшилася на 112 %.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?