За пів року воєнізована охорона Придніпровської залізниці вберегла майно та вантажі вартістю майже 2,7 млн грн

01 серпня 2020, 09:00

У січні—червні 2020 р. воєнізована охорона регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» запобігла 418 спробам розкрадання майна та вантажів на загальну суму понад 2 млн 679 тис. грн. За злочинні дії було затримано 412 осіб. Зокрема, за пів року працівники воєнізованої охорони попередили 239 крадіжок вантажів, які перевозила магістраль, орієнтовною вартістю майже 1 млн 385 тис. грн. Найчастіше злодії зазіхали на вугілля (67 % усіх попереджених спроб), брухт (18 %), метал і вироби з металу (10 %).

Аби зберегти залізничне майно та вантажі, воєнізована охорона залізниці забезпечує супровід поїздів з вантажами, які найбільше цікавлять розкрадачів; виставляє пікети та патрулі, влаштовує засідки на найбільш криміногенних дільницях і станціях залізниці. Цього року до таких належать станції Синельникове І й Таврійськ, дільниці П’ятихатки-Стикова—Ерастівка—Верхівцеве, роз’їзд Орлянка—Таврійськ, Чортомлик—Нікополь—Мирова, а також Запорізький залізничний вузол—Пологи.

Оперативні групи воєнізованої охорони швидко реагують на повідомлення про незаконні втручання сторонніх у роботу залізниці, успішно взаємодіють із місцевими правоохоронцями. 

Поширеною практикою є й спільні перевірки пунктів приймання брухту, насамперед у прилеглих до залізниці районах. За пів року проведено 60 таких рейдів. На шести перевірених пунктах виявлено вантажі зі слідами маркування та деталі залізничної інфраструктури. Діяльність цих пунктів припинено. 

Окрім того, під час проведення оперативно-профілактичних заходів за ходіння коліями у невизначених місцях стрільці ВОХР затримали 492 особи. Усіх порушників правил, встановлених на залізничному транспорті України, було оштрафовано.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?