За п’ять місяців 2019 р. на залізничних переїздах і коліях Укрзалізниці через порушення водіями правил дорожнього руху сталося 28 випадків ДТП, у тому числі 26 на переїздах, двічі водії в’їхали в бік поїзда. Внаслідок ДТП загинуло шість осіб і 12 травмовано. Порівняно з відповідним періодом 2018 р. кількість дорожньо-транспортних пригод зменшилася на п’ять випадків, загиблих більше на чотири, а травмованих менше на дві особи.

На початку літа, 1 червня, лише диво вберегло локомотивну бригаду та водія вантажівки від фатальних наслідків на перегоні Любитів—Ковель. Водій КАМАЗа з причепом при діючій сигналізації виїхав на переїзд. Аби уникнути зіткнення з вантажівкою машиніст застосував екстрене гальмування, однак гальмівний шлях вантажного поїзда виявився задовгим.

У результаті ДТП пошкоджено кабіну кузова та лобове скло машиніста, автозчеп, буферні ліхтарі. Крім того, пошкоджено обладнання переїзду: стовпчики переїзного огородження, світлофор переїзної сигналізації, релейну шафу. Водій КАМАЗа, на щастя, не постраждав, тепер на нього чекають штрафні санкції.

Залізничники нагадують, що злочинне нехтування водіями правил дорожнього руху, їхнє безвідповідальне ставлення до свого життя, безпеки пасажирів та залізничників може спричинити не лише фінансові витрати, а й трагічні наслідки.

 

Довідка

Упродовж 2018 р. на залізничній інфраструктурі сталося 79 випадків ДТП. Через необережність водіїв на залізничних переїздах та коліях України загинуло 16 осіб і 30 було травмовано.