Закон «Про залізничний транспорт» має корелювати із планом реструктуризації компанії, — Євген Кравцов

23 вересня 2019, 13:34

Стратегія Укрзалізниці на 2019-2023 рр. – це безпрецедентний документ в новітній історії залізничної галузі України, який комплексно окреслює шляхи розвитку провідної державної компанії. Серед завдань державного рівня — задоволення потреб та очікувань у сфері пасажирських і вантажних перевезень. Завдання для розвитку компанії — підвищення ефективності, прибутковості та фінансової стабільності. Саме такі основні напрями окреслив голова правління Укрзалізниця Євген Кравцов.

«Для ефективної реалізації стратегії АТ «Укрзалізниця» важливою умовою є ухвалення Закону України «Про залізничний транспорт». Цей закон має корелювати із планом реструктуризації компанії, який буде презентовано до кінця 2019 р. Власне, ми це бачимо так: одразу після узгодження плану реструктуризації та порядку лібералізації ринку має бути ухвалений відповідний закон, який забезпечить необхідні правові та фінансові механізми для розвитку галузі на найближчі роки», — впевнений Євген Кравцов.

Як зазначає голова правління Укрзалізниці, у процесі реалізації стратегії є низка викликів, які необхідно прийняти. З одного боку, макроекономічні чинники, такі як геополітична нестабільність, зменшення обсягів транзиту, кон’юнктура світових ринків, а також подальша лібералізація ринку перевезень в Україні. На операційному рівні — незадовільний технічний стан залізничної інфраструктури і рухомого складу, застарілі механізми, регламенти та процедури управління: «Усе це потребуватиме докорінних та швидких змін, які ми, власне, вже розпочали. Варто зазначити, що нова структура корпоративного управління компанії, яку ми запровадили минулого року, дає нам змогу адекватно реагувати на зміни у зовнішньому середовищі».

Про це та інше читайте у новому онлайн-проекті, присвяченому аналізу стратегії АТ «Укрзалізниця» на 2019—2023 рр. в особистісному вимірі. Кожного тижня ключові представники компанії розповідатимуть про магістральні напрями розвитку УЗ.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?