Закупівля великої партії коліс та бандажів покликана забезпечити прогнозну потребу до кінця 2022 р.

03 червня 2020, 15:49

Укрзалізниця оголосила декілька тендерів на прогнозну потребу до кінця 2022 р., зокрема на закупівлю суцільнокатаних коліс та чорнових бандажів.

Укрзалізниця впроваджує практику довгострокових договорів на критичну продукцію, зокрема колеса, бандажі та тормозні колодки, у зв'язку з чим і були оголошені зазначені тендери на прогнозну потребу до кінця 2022 р. Відповідна інформація міститься в описі предмета закупівлі на майданчику ProZorro.

Щодо орієнтовної суми закупівлі, то вона формується за стандартною методикою на базі комерційних пропозицій, останніх цін та інформації з ринку (зокрема аналогічних тендерів на порталах державних закупівель Білорусі та Росії). Очікувана вартість не є сумою кінцевого контракту, вона змінюється в процесі аукціону, а потім завжди перевіряється на момент видачі замовлень на постачання та корегується за потреби. Лише протягом 2020 р. Укрзалізниця уклала додаткові угоди на зменшення цін за наявними договорами на понад 200 млн грн.

Те ж саме стосується обсягів закупівлі. Замовлення на постачання видаються відповідно до рівня запасів та планування фінансових ресурсів, отже, Укрзалізниця не замовляє товари, на які немає наявної потреби чи заздалегідь запланованих коштів.

Разом з тим підкреслюємо, що будь-яка закупівля стратегічно необхідних частин викликана винятково потребою забезпечити безперебійний та безпечний процес залізничних перевезень і в жодному разі не має на меті «підтримати» ту чи іншу компанію або особу.

Вкотре закликаємо представників ЗМІ звертатися за роз’ясненнями до Укрзалізниці та не поширювати неперевірену інформацію.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?