Залізничному спортивному клубу «Локомотив» — 100 років

15 червня 2019, 16:25

Спортивний клуб «Локомотив» відзначає своє 100-річчя. Від часу свого заснування він успішно функціонує та виховує українських спортсменів-залізничників.

«Вітаю спортсменів «Локомотива». Радий, що сьогодні не просто 100-річчя клубу, а момент його відродження. Для Української залізниці діти, спорт та сім’я — це велика цінність, і ми будемо їх підтримувати. У наших планах — розвиток і розбудова футболу на залізниці. Я щиро здивований вашою підготовкою та кількістю нагород. Дай Бог вам наснаги», — зазначив під час урочистостей з нагоди ювілею клубу голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Після урочистостей розпочалися футбольні матчі між командами юних залізничників.

Наразі футбольний клуб виховує 470 дітей віком від 5 до 19 років. Юні спортсмени беруть участь у всеукраїнських та міжнародних турнірах, у чемпіонаті Києва та України в різних вікових категоріях. Зокрема, спортсмени футбольної команди «Локомотив» (U-10) регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» представляють нашу країну на Міжнародному турнірі й практично завжди виборюють призові місця.

 Довідково.

Історія виробничого підрозділу регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» фізкультурно-спортивний клуб «Локомотив» нерозривно пов’язана з будівництвом та розвитком Південно-Західної залізниці.

У 1919 р. на місці розташування сучасного стадіону «Локомотив» був майданчик для проведення ігор серед робітників та службовців Київського залізничного вокзалу.

У серпні 1925 р. офіційно було відкрито новий стадіон для команди «Желдор», що була на той час однією з найсильніших у Києві. Наприкінці 1935 р. на з'їзді фізкультурників Південно-Західної залізниці було прийняте рішення про створення ДСТ «Локомотив», згідно з яким нові назви отримали і футбольна команда, і стадіон. У 1938 р. на «Локомотиві» проводилися матчі найвищого дивізіону чемпіонату СРСР з футболу.

Після втрати командою професійного статусу в 1947 р. арена приймала переважно змагання на першість Києва, а також слугувала базою для підготовки молодих футболістів у ДЮФК «Локомотив».

На початку XXI ст. стадіон перебував на грані зникнення, існувала ймовірність побудови на його місці елітного фітнес-центру, однак у 2011—2012 рр. була завершена його реконструкція, під час якої стадіон отримав зручні пластикові сидіння на трибунах та новітнє штучне покриття газону. Окрім основного поля розміром 104×68 м, за одними з воріт розміщений додатковий майданчик меншого розміру зі штучним покриттям. Навколо поля обладнано бігові доріжки.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?