Державний оператор Індійських залізниць (99 % від загальної мережі) планує використовувати свої вільні землі для будівництва сонячних електростанцій потужністю 30 ГВт.

На думку керівництва компанії, це вирішить проблему окупності перевезень. Сьогодні на кожні 100 рупій прибутку у залізничників доводиться 111 рупій витрат, повідомляє ЦТС.

Перші дослідні електростанції потужністю 10 ГВт дозволять знизити щорічне енергоспоживання залізниці на суму приблизно 300 млрд рупій ($ 4,3 млрд). Будувати електростанції, ймовірно, буде компанія Solar Energy Corporation (Індія).

Раніше індійські залізниці до 2020 р. планували отримувати від сонячних електростанцій 1 ГВт енергії і ще 200 МВт — від вітряних установок. Колишні розрахунки також включали отримання сонячної енергії за рахунок установки панелей на дахах 8 тис. залізничних вокзалів в Індії.

Зараз плани компанії з видобутку відновлюваної енергії стали більш амбітними, з цією метою вона задіє незайняті землі Індійських залізниць, загальна площа яких становить 51 тис. га.